Pora deszczowa

Metaforyczny tytuł powieści ,,Pora deszczowa" oddaje doskonale nastrój całego utworu. Prezentuje on bowiem pełną gamę uczuć i emocji w związku z problemami, niepowodzeniami, chwilami zwątpienia których doświadczają bohaterowie. Główną bohaterką powieści Małgorzaty Ciupińskiej jest Gabrysia - zwykła, wykształcona, oczytana kobieta o wojowniczym charakterze, z którą może utożsamić się każda z nas. Dla owej bohaterki ważne jest przede wszystkim ciepło rodzinnego domu i zaspokojenie potrzeb najbliższych. Mimo licznych niepowodzeń, problemów, które z dnia na dzień mnożą się, bohaterka nie ustaje w walce o dobro i szczęście własnej rodziny: męża Janka i córki Marcysi. Idylla jednak nie trwa długo. Wszystko zaczyna się zmieniać, gdy zarówno Gabrysia, jak i jej mąż zaczynają mieć poważne problemy w pracy, przekładające się na kłopoty finansowe. Widmo braku pieniędzy zaczyna wisieć nad jej rodziną, jak chmura gradowa, która bombarduje i nie daje chwili wytchnienia. Błędne koło, w które wpada Gabrysia doprowadza do wielu trudnych sytuacji nie tylko dla niej samej, ale i również dla jej rodziny. Mimo szczerych chęci i pomocy przyjaciół ich przezwyciężenie nie jest wcale takie proste, wymaga ono bowiem wielu wyrzeczeń, zaś wsparcie ze strony rodziny jest w tym kluczowe... Czy w końcu dla Gabrysi i jej rodziny zaświeci słońce, czy też na dobre zagości deszcz - tego można dowiedzieć się tylko po przeczytaniu całej książki. Opisane w powieści losy Gabrysi i jej rodziny mogą wprawić niejednego czytelnika w zadumę nad własnym życiem, bowiem przedstawione w książce trudne sytuacje można odnieść również do problemów współczesnej rodziny. Skłaniają one do refleksji i stworzenia bilansu zysków i strat życiowych, a także uświadamiają, co tak naprawdę w życiu jest ważne. Mimo mało przystępnego języka, książka jest godna polecenia. S.P-M.

Informacje dodatkowe o Pora deszczowa:

Wydawnictwo: Goneta.net
Data wydania: 2012-10-22
ISBN: 978-83-62041-85-5
Dodał/a opinię: Silviana

Zobacz opinie o książce Pora deszczowa

Kup książkę Pora deszczowa

Opowieści o kolorach