Potomkowie

Tom 1 cyklu Piętno Krwawej Hrabiny
Akcja około 90% czytanych przeze mnie książek rozgrywa się zawsze w USA, 5% to te rozgrywające się w Wielkiej Brytanii i kolejne 3% dzieją się w Polsce. Więc zaledwie 2% stanowią książki z akcją osadzoną gdzieś w Europie. Nie wiem w sumie dlaczego tak rzadko sięgam po taką literaturę? Nie będę ukrywać, że czytając opis tej książki spodziewałam się fantastyki. Na początku moje odkrycie, że jednak się myliłam nieco mnie zniechęciło do dalszej lektury, ale jednak ciężko było mi się oderwać od tej książki na dłużej. Akcja, od samego początku, pędzi w zawrotnym tempie. Przy każdej nowo wprowadzanej postaci zastanawiałam się czy słusznie główna bohaterka im ufa. Pomysł na wątek z nawiązaniem do tak znanej postaci historycznej jak Elżbieta Batory bardzo przypadł mi do gustu, jednak w pewnym momencie miałam odczucie, że czytam książkę Dana Browna... Na całe szczęście odczucie to było krótkotrwałe. Ostatnich kilka rozdziałów to prawdziwy cliffhanger - zwłaszcza samo zakończenie. Gdzieś z tyłu głowy miałam takie podejrzenie, ale przeczytanie o tym nieco mnie zaskoczyło! Więc teraz z niecierpliwością czekam aż dotrze do mnie, zamówiona właśnie, druga część!

Informacje dodatkowe o Potomkowie:

Wydawnictwo: iuvi