Poza czasem szukaj

Główna bohaterka Lena jest osobą po trzydziestce, która prowadzi w miarę monotonne życie. Ma partnera, który przez kilka lat nie pokusił się jeszcze o zaręczyny; pracę, która od lat jest taka sama oraz rodzinę, która próbuje wpływać na losy kobiety. Przychodzi jednak dzień, w którym kobieta nie wytrzymuje swojej obecnej sytuacji życiowej i zamierza ją diametralnie zmienić. Rozstaje się ze swoim mężczyzną, wyprowadza się z rodzinnego Koszalina, rezygnuje z dotychczasowej pracy i rusza w całkiem nowym kierunku, do Warszawy. Nowa praca, nowe lokum oraz nowe znajomości. Stara się zaaklimatyzować w nowym mieście, spotyka się z przyszłymi współpracownikami oraz z mężczyzną, który zaczarował ją jednym, głębokim spojrzeniem. Jak potoczą się losy kobiety? Czy los przygotował dla niej lepszy scenariusz? Lena jest osobą bardzo spontaniczną, ale i niepewną siebie. Powoli odnajduje się w nowym otoczeniu, jednakże trafia na serdecznych ludzi, którzy z radością wprowadzają ją w tamtejsze obyczaje i kręgi. Niespodziewanie spotyka Juliusza, który zmieni jej przyszłe życie, lecz nie wiadomo czy na lepsze, czy wręcz przeciwnie. Mężczyzna jest zafascynowany Leną i od razu wie, że uczucie, którym ją obdarza, jest zupełnie inne niż dotychczas żywił wobec kogokolwiek. Jest w stanie zrobić dla niej wszystko, również grać z nią w niebezpieczne gry, które nie mają z góry określonego zakończenia.. Kobieta odnajduje się w nowej sytuacji i sama nie wie, co będzie dla niej najlepsze. To uczucie, które przejmuje umysły bohaterów i kieruje nimi na sobie tylko znany sposób. W powieści zderzyły się poniekąd dwa zupełnie różne światy - mężczyzna koło sześćdziesiątki, który miał w swoim życiu wiele kobiet oraz 35-letnia kobieta, która wyrusza w świat z nadzieją na lepszą przyszłość. Los chciał, aby się spotkali i nawzajem odnaleźli w sobie wsparcie. Jednak czy Lena i Julian sprawią, że ich światy się połączą i spotkają w złotym środku? Może któreś z nich będzie musiało poświęcić swoje dotychczasowe jestestwo dla drugiej osoby? A może tak naprawdę wcale nie są sobie pisani, a ich znajomość to jedynie kilka dni przelotnych schadzek i ulotnych, wspólnych chwil? Los płata figle w najmniej oczekiwanych momentach, a bohaterowie są tego świetnym przykładem. Powieść jest co prawda romansem, ale czytelnik nie znajduje przeładowanej scenami miłosnymi książeczki, lecz pełną emocji i zwrotów akcji opowieść. Możemy przewidywać, jak zakończy się znajomość Leny i Juliana, jednak gwarantuję, że autorka zaskakuje w najmniej spodziewanych momentach i sprawia, że nasze oczy wręcz wypadają z orbit, gdy czytają słowa zapisane na stronicach powieści. Jest to ciepła, serdeczna, pełna żywych i prawdziwych emocji oraz bardzo realna historia, Nie brakuje w niej także odrobiny humoru, ponieważ bohaterzy są osobami bardzo otwartymi i mówią, co im ślina na język przyniesie. Często wychodzą z tego bardzo zabawne i komiczne sytuacje, które dodają wiele uroku owej powieści. livingbooksx.blogspot.com

Informacje dodatkowe o Poza czasem szukaj:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2016-04-24
ISBN: 978-83-8069-322-7
Dodał/a opinię: livingbooksx

Zobacz opinie o książce Poza czasem szukaj

Kup książkę Poza czasem szukaj