Przerwany rejs

Z pewnością się powtarzam, ale napiszę po raz kolejny- książek opartych na faktach nie oceniam negatywnie, gdyż są to prawdziwe ludzkie historie- tragedie, problemy, cierpienie, a nie fikcja literacka. ,,Przerwany rejs" to prawdziwa historia o spełnianiu marzeń i tragicznym końcu- morderstwie ukochanej osoby, z którą wspólnie przeżyło się 17 lat. Przepłynięcie świata na katamaranie było wielkim marzeniem Stefana, które z czasem udzieliło się jego partnerce Heike. Przeżywali razem wiele przygód, cudownych chwil. Rzucili pracę i poświęcili się wymarzonemu rejsowi, który został brutalnie zakończony przez zabicie Stefana. Nie jestem w stanie wyobrazić sobie , przez co musiała przechodzić Heike i jak strasznie czuje się z pewnością jeszcze po dziś dzień. Sama jestem w długim związku, i gdyby przydarzyło mi się coś takiego- nie dałabym sobie z tym rady. Treść książki obfituje w opisy przyrody, ludności zamieszkującej odwiedzane wyspy, techniczne aspekty rejsem katamaranem. Jedyna rzeczą, do której mogę się ,,przyczepić" jest opis widniejący na tylnej okładce książki- dlaczego napisano tam o spekulacjach na temat kanibalizmu, a treść książki ani słowem do tego nie nawiązała? Nie lubię, gdy okładka w każdy możliwy sposób ,,krzyczy" seksem, kanibalizmem, psychopatycznymi mordercami- czymś, co z pewnością jest w stanie przykuć uwagę potencjalnego czytelnika, zaś treścią książki można się trochę ,,rozczarować". W ogólnym podsumowaniu muszę stwierdzić, że to książka godna polecenia. Prawdziwa historia tragedii, która wydarzyła się naprawdę- prawdziwa miłość, prawdziwa rozpacz, prawdziwe okrucieństwo. I olbrzymie emocje podczas lektury tej pozycji.

Informacje dodatkowe o Przerwany rejs:

Wydawnictwo: HACHETTE
Data wydania: 2013-05-13
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
Dodał/a opinię: Dorota Karolina Dęga

Zobacz opinie o książce Przerwany rejs

Kup książkę Przerwany rejs