Przez niego zginę

Dwudziestoośmioletnia Maggie przyjeżdża do Nowego Jorku, żeby spakować rzeczy przyjaciółki, która popełniła samobójstwo. Policja twierdzi, że Celine połknęła całe opakowanie środków psychotropowych, popiła je wódką i już się nie obudziła. Jednak Maggie nie wierzy w to,  że Celine mogła się zabić. Musi tylko to udowodnić. W szkatułce ukrytej w mieszkaniu przyjaciółki znajduje coś, co stawia wiele niewygodnych pytań. Musi poznać prawdę o tajemniczym mężczyźnie, którego Celine kochała, a o którym Maggie nie wiedziała. W szkatułce bohaterka znajduje nie tylko zdjęcie tajemniczego mężczyzny, ale również coś, co stawia następne pytania.

„ Ten mężczyzna był moim zbawieniem. Teraz przez niego zginę ”

To zdanie znajduje się na odwrocie zdjęcia tajemniczego mężczyzny. Maggie szukając informacji odkrywa nieznane fakty z życia przyjaciółki. Przypadkowo staje na celowniku mordercy, który nie cofnie się przed niczym, żeby jego czyny nie wyszły na światło dzienne. Panna Sparkes jest nieustępliwa i nie poddaje się łatwo. Zrobi wszystko, żeby dowiedzieć się, dlaczego zginęła Celine. Maggie nie może pogodzić się z faktem, że jej przyjaciółka nie zwróciła się do niej z pomocą. Ma wyrzuty sumienia, że jej nie odwiedzała w Nowym Jorku.

Maggie w przeciwieństwie do Celine pochodzi z bogatej rodziny, nigdy nie musiała się martwić brakiem pieniędzy, ale mimo to nie jest zarozumiała, czego można, by się spodziewać po dziewczynie pochodzącej z bogatego domu. Przeciwnie Maggie prowadzi organizację charytatywną Zjednoczone Wioski. W jej organizacji uczy się dzieci czytania, daje im się dach nad głową, czystą wodę, ubrania i książki. Ale Maggie nie wypisuje tylko czeków, siedząc w domu w Kalifornii. Jest na miejscu, doświadcza zmian na własnej skórze. Jej rodzice tego nie rozumieją. Wiele razy starali się wykorzystać organizację Maggie do poprawy wizerunku rodzinnej firmy Sparkes Energy. Za każdym razem odmawiała.

„Przez niego zginę” jest ekscytującą powieścią K.A. Tucker. Od samego początku nie mogłam się oderwać. Takiego zakończenia się nie spodziewałam. Autorkę znam z innych jej powieści i mogę przyznać, że się nie zawiodłam. Jestem całkowicie oczarowana. Autorka ma wielki talent.

Tym razem K.A. Tucker postanowiła napisać książkę podchodzącą pod thriller czy nawet kryminał. Powieść jest przepełniona mnóstwem tajemnic i niespodziewanych zwrotów akcji.

Autorka pisze przyjemnym, szybko czytającym się stylem pisania. Uważam, że książka jest warta przeczytania. Polecam ją każdemu. Do samego końca zgadywałam, jak to wszystko się może skończyć.

Informacje dodatkowe o Przez niego zginę:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2016-08-24
Dodał/a opinię: Roksana

Zobacz opinie o książce Przez niego zginę

Kup książkę Przez niego zginę

Chroń ją
K.A. Tucker0
Okładka ksiązki - Chroń ją

Dzięki matce, zasłużonej i wielokrotnie odznaczanej komendant policji, Noah Marshall wiedzie niczym niezmącone, wygodne życie. Wszystko zmienia się w chwili...

Jedno małe kłamstwo
K.A. Tucker0
Okładka ksiązki - Jedno małe kłamstwo

Livie zawsze chciała być perfekcyjna. Ale dopiero błędy, które popełniła, pokazały jej kim naprawdę jest. Livie zawsze była tą bardziej zrównoważoną z...