Przezroczyste skrzydła

Czy istnieje miłość od pierwszego wejrzenia?
Ciężko to sobie wyobrazić, że dwie osoby spotykają się przypadkowo i wystarczy spojrzenie, jakiś pojedynczy gest i zaczynamy odczuwać wzajemny pociąg.

Alicja zwana Gretą to młoda, zdolna tatuażystka, typ buntowniczki, a jej skóra pokryta jest tatuażami. Pewnego wieczoru w studio, w którym pracuje, pojawiają się panowie, świętujący wieczór kawalerski. Trzech pijanych „kretynów” i jeden wyglądający na trzeźwego, który nie do końca bawił się dobrze.
Przemek to na pozór kompletne przeciwieństwo Alicji, szarmancki, błyskotliwy Pan mecenas w dopasowanym garniturze, który raczej nie miał styczności z dziarami.
Przemek i Alicja między tą dwójką rodzi się uczucie, zdecydowanie ciągnie ich do siebie, nie mogą przestać o sobie myśleć. Wydążyło się coś, czego do końca nie rozumieli, wszystkie myśli krążyły tylko wokół tej drugiej osoby. Jednak ich miłość nie jest prosta, oboje skrywają tajemnice z zamierzchłych czasów. Żeby odnaleźć drogę do szczęścia, muszą pokonać demony przeszłości.

Czy macie tak czasem, że dana historia wzbudziła w was takie doznania, że musicie trochę ochłonąć, żeby napisać tych kilka słów recenzji? W sercu ogrom emocji, w głowie tysiące myśli, a ja nie wiem jak mam to przelać na papier.

Kinga Tatkowska to jedna z tych autorek, które posiadają dar do przekazywania nam swojej opowieści w tak piękny i przejmujący sposób, że zatracamy się w niej całkowicie. Jest to opowieść o nas, ale przede wszystkim o naszej ludzkiej złożonej naturze, która zdolna jest do obojętności, beznamiętności, ale i do wielkiej, bezinteresownej miłości. Wspaniała opowieść o ludziach, którzy walczą z przeciwnościami losu, o trudnych wyborach, o różnych relacjach, poświeceniu i przyjaźni.

„Przezroczyste skrzydła” jest to powieść, dzięki której mogłam zanurzyć się w świat pełen bolesnych tajemnic, ale mogłam też obserwować rodzącą się miłość. To jedna z tych historii, wobec której nie pozostajemy obojętni. Polecam.

Informacje dodatkowe o Przezroczyste skrzydła:

Wydawnictwo: Lucky
Data wydania: 2023-06-06
Dodał/a opinię: elarusiecka

Tagi: obyczajowe

Zobacz opinie o książce Przezroczyste skrzydła

Kup książkę Przezroczyste skrzydła

Oszukany czas
Kinga Tatkowska0
Okładka ksiązki - Oszukany czas

Marta jest kobietą, która głęboko w sercu nosi tęsknotę za tym, co wydarzyło się w przeszłości. Próbując na nowo ułożyć swoje życie, wiąże się z o wiele...

Ostatni blef
Kinga Tatkowska0
Okładka ksiązki - Ostatni blef

Czasami nasza przeszłość jest większą niewiadomą niż przyszłość. Marta od kilku tygodni pozostaje w ukryciu, pilnowana przez Niklasa – zaufanego...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska