Przysługa dla Czarnoksiężnika

Tom 2 cyklu Wilcza Jagoda

🫐🫐🫐

Wścibska uczennica, Uczeń Czarnoksiężnika na progu i morderstwa na warszawskich ulicach – to sporo problemów, jak na jedną wiedźmę.

W domu Jagody Wilczek już od jakiegoś czasu zamieszkuje Sonia, czarownica mający wielki talent zarówno do rzucania klątw, jak i do pakowania się w tarapaty. Teraz w gościnę przybywa jeszcze czarnoksiężnik, któremu bardzo zależy, by ukryć się przed światem – zwłaszcza magiczną policją. Co to ma wspólnego z brutalnymi zabójstwami wiedźm, które giną w niemagicznej części Warszawy? Kto kręci się wokół mieszkania Jagody? I czy w starciu z mordercą wystarczy magia klątw?

🫐🫐🫐

„Czarownica musi umieć ponosić konsekwencje swojego postępowania”.

„Przysługa dla czarnoksiężnika” autorstwa Magdaleny Kubasiewicz.

Przepięknie wydana powieść, która pochłania na kilka godzin i wyśmienicie zapełnia czas wolny.

Jest to także drugi tom z serii ,,Wilcza Jagoda”. Przyznam szczerzę, że ja niestety nie czytałam, pierwszej część jednak to bez problemu zrozumiałam całą fabułę. Chodź, zapewne niektóre rzeczy byłyby, bardziej przejrzyste jakbym jednak znała poprzedni tom, ale o dziwo nie przeszkadzało mi to. Oczywiście was zachęcam do rozpoczęcia lektury od książki ,,Kołysanka dla czarownicy”. Jednak jeśli ten tom trafi w wasze ręce jako pierwszy i będziecie chcieli go przeczytać to śmiało.

Bohaterowie są naprawdę dobrze wykreowani. Ja nie miałam problemu ze zrozumieniem ich osobowości ani nie miałam, wrażenia jakby coś dużego mnie ominęło.

Sam pomysł na fabułę rewelka. Nieczęsto trafia się na połączenie fantasy i sensacji. Ciekawie to wszystko było splecione ze sobą i naprawdę dobrze się to czytało.

Akcja powieści działa się w równoległym świcie i to tutaj w Polsce. Także było to dla mnie nietypowe, ale na plus.

Jedynym minusem, na który warto zwrócić uwagę to ciut za wolne tempo przebiegu fabuły. Oczywiście nie nudziłam się, ale nie narzekałabym, jakby wprowadzono kilka nagłych zwrotów akcji.

Ostatecznie uważam tę pozycje za dość dobrą. Bardzo przyjemna lektura, dobra fantastyka. Zdecydowanie zamierzam w najbliższym czasie nadrobić poprzednią część historii.

Polecam.

Kup książkę Przysługa dla Czarnoksiężnika

100 wesel i zaginięcie
Magdalena Kubasiewicz0
Okładka ksiązki - 100 wesel i zaginięcie

Najpierw kwiaty, potem wiersze, wreszcie… śmierć. Gdy Emilia Brzeska robiła zdjęcia na setnym weselu w swojej karierze nie sądziła, że jej przyjaciółka...

Wszystko pochłonie morze
Magdalena Kubasiewicz0
Okładka ksiązki - Wszystko pochłonie morze

Baśń o syrenach, magii i poświęceniu. Kiedyś syreny chodziły pomiędzy śmiertelnikami. Pamiątką tych czasów jest przepis na truciznę, na którą...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis