Rupieciarnia na końcu świata

O czym opowiada książka? Maryla musi przenieść się z Warszawy do Tomaszewa, choć tego bardzo nie chce. Na początku wydaje jej się ż powodem wyjazdu jest rozwód rodziców. Później poznaje swoją babcie i prababcie, które od początku nie są do niej przyjaźnie nastawiane. Rodzinne miasto matki bardzo różni się od Warszawy i dziewczynie trudno jest się przestawić, musiała zostawiać wszystko, najbardziej żałowała, że zostawiła najlepszych przyjaciół i niechętnie zaczyna chodzić do nowej szkoły. Już pierwszego dnia poznaje Norbiego zwariowanego chłopaka, którego chyba nigdy nie jest zimno :3, pokazuje jej po części miasto, zapoznaje z klasą,bo chodzą do jednej i uprzedza przed Elwirą klasową "divą". Oczywiście przyjazd jej i matki to wielka sensacja dla całego miasteczka, więc wszyscy już ją znają. Dzięki usłyszanym plotkom dowiaduje się, że jej rodzina jest uważana za rodzinę czarownic i podobno od 16 lat są ze sobą skłócone, a ich do to śmiercionośne miejsce... Czy geny odziedziczone po rodzinie pomogą dziewczynie rozwiązać niewyjaśnione? Czy jej się uda? Czy nieżywi ożyją, a żywi znikną?Czy miłość jest dobra? Tego dowiesz się czytając "Rupieciarnie na końcu świata" Plusy książki:  bardzo łatwo można wcielić się w główną postać,  wspaniale są wykreowane postacie,  ciekawa historia rodzinna,  w całej tej historii pamiątki rodzinne są bardzo pomocne głównej bohaterce co nadaje im szczególne wartość,  w śmieszny i ciekawy sposób jest pokazane podejście nauczycieli do nowych osób :),  śmierć i miłość to przeciwstawne pojęcia, bardzo zamieszane w całą historię i idealnie do siebie pasujące, bo jedne wynika z drugiego, Minusy książki: - długi początek, - łatwo rozpoznać kto jest zły, a kto dobry ( choć nie wszystkie) - też denerwowało mnie to, choć tak jest zawsze, ze małe miasteczka żyją przede wszystkim z plotek i w książce jest to aż za dobrze pokazane Czy warto przeczytać tą książkę? Zależy ja zazwyczaj nie czytam tego typu książek, o tajemnicach, kłamstwach itd. no chyba że Dary Anioła xd no ale tam są demony itd., więc.. jest to ciekawa książka, z ciekawymi postaciami,interesującą fabułą i fascynującym wykończeniem na końcu, więc polecam książkę serdecznie, bo jest przyjemna na wieczorem dni z kocykiem i herbatką :3 "Otwieranie starych ran zawsze boli, ale robi się to po to, żeby je oczyścić i pozwolić się zagoić tak, żeby nie zostawiły blizn."

Informacje dodatkowe o Rupieciarnia na końcu świata:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2015-07-22
Kategoria: Dla młodzieży
Kategoria wiekowa: 13-15 lat
Tłumaczenie: brak
Dodał/a opinię: Paulina Balcerzak

Zobacz opinie o książce Rupieciarnia na końcu świata

Kup książkę Rupieciarnia na końcu świata

Powrót matki
Danuta Awolusi ;