Sąsiadka

Przedstawiony thriller opowiada historię pewnej kobiety o imieniu Rikkie, która nieumyślnie wplątała się w niebezpieczna sieć kłamstw. Właściwie nie jest to tylko jej historia, dotyczy ona całej jej rodziny oraz najbliższych sąsiadów.

Pewnego pozornie zwyczajnego dnia sąsiad Rikke zostaje znaleziony martwy w swoim mieszkaniu. Zdarzenie takie jak śmierć dla sąsiada z góry było końcem, jednak zdecydowanie było początkiem koszmaru dla reszty współmieszkańców niewielkiego budynku.

Bohaterka musi uporać się nie tylko ze stratą kochanka. Dodatkowo rozpoczyna się jej walka o utrzymanie w tajemnicy swojego romansu, przynajmniej na tyle ile to możliwe. Rikke zdaje sobie sprawę, że jej ukrywana dotąd relacja z innym mężczyzną wyjdzie na jaw, mimo wszystko zgadza się współpracować z policją w zamian za zwłokę w ujawnieniu prawdy.

Podczas długiego śledztwa wiele tajemnic wychodzi na światło dzienne, które najlepiej gdyby nigdy nie zostały odkryte. Życie rodziny zamordowanego oraz pozostałych mieszkańców zmieni się na zawsze, ponieważ niektórych rzeczy nie da się już zapomnieć.

Jest to nie tylko thriller z brutalnym morderstwem w tle, jest to zdecydowanie opowieść o ludzkich słabościach i emocjach. O trudach codzienności z jakimi zmagają się wszyscy, nawet ci pozornie twardzi i wytrzymali.

Zawarta w książce duża ilość wewnętrznych przeżyć bohaterki, pozwala czytelnikowi na poczucie silnej relacji z postacią co przekłada się na emocjonalny odbiór historii.

Dlatego zachęcam do zapoznania się z "Sąsiadką" Helene Flood. Autorka już poraz kolejny udowadnia, że potrafi przenieść nas w innym świat i genialne udaje jej się nawiązać więź między czytelnikami a bohaterami.

Jeżeli ktoś ma ochotę na ciekawy i zaskakujący mroczny thriller, ukazujący ogrom zakamarków ludzkich osobowości to jest to idealna pozycja. Książka zabiera nas również w podróż do przepracowania własnych często dość nieprzyjemnych części składowych naszego umysłu.

Jeżeli komuś wydaje się, że domyśla się zakończenia, to zachęcam, żeby nie dać się zawieść pozorom, ponieważ przy finale można się jeszcze mocno zaskoczyć.

Książka otrzymana z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl

Dodał/a opinię: Utopia

Tagi: Literatura kryminalna i detektywistyczna

Zobacz opinie o książce Sąsiadka

Kup książkę Sąsiadka

Prawie jedną trzecią życia przesypiamy, wiedziałaś o tym? A jednak często nie mamy pojęcia, co nam się śni.

Jeśli nie da się dalej ciągnąć małżeństwa, to oczywiście rozumiem to, wtedy sprawa jest jasna. Ale najpierw trzeba je zakończyć. Nie wskakuje się do wyra z kimś innym, dopóki ma się męża. Trzeba okazać odrobinę szacunku swojemu partnerowi.

Psychoterapeutka
Helene Flood0
Okładka ksiązki - Psychoterapeutka

Wciągnęła cię ,,Pacjentka"? Musisz przeczytać ,,Psychoterapeutkę"! Czy ekspertka od cudzej psychiki może się mylić co do własnych emocji? Sara...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;