Sąsiadka

„Poczucie winy motywuje nas do naprawienia tego, co zepsuliśmy, a wstyd tylko do ukrywania tej sprawy”.

Rikke jest kobietą spełnioną. Ma kochającego męża, dwójkę dzieci: 13-letnią córkę i 4-letniego synka oraz pracę, która daje jej satysfakcję. Mieszka wraz z rodziną w mieszkaniu z rozbudowaną sutereną w domu czterorodzinnym z ogrodem dzielonym z sąsiadami. To jeden z trzech stojących obok siebie takich domów na jej ulicy. Życie toczy się tu swoim spokojnym tempem, bez większych niespodzianek.. I może właśnie to ta rutyna, ten spokój, ta cisza, potrzeba przeżycia w życiu czegoś, co będzie się wspominać z wypiekami na twarzy.. może czysty egoizm, a może wszystko po trosze sprawiło, że Rikke zaangażowała się w romans z sąsiadem – mężem i ojcem dziewczynki będącej w wieku jej córki. On zaprosił ją do swojej osobistej, ciepłej, kuszącej „bańki”, gdzie mógł dzielić się z nią swoimi myślami, ideami i czasem.. A ona przyjęła to zaproszenie i pozwoliła sobie na chwilę zatracenia poza codziennością. Ten romans to był świadomy wybór niosący za sobą ryzyko i mający swoją cenę, którą wcześniej, czy później należy zapłacić.. Czy było warto przekroczyć granicę z za której nie ma powrotu, nawet jeśli się wydaje, że jednak jest? „Czy nie jest tak, że człowiek bardziej żałuje tego, czego nie zrobił, niż tego, czego się dopuścił?”. Z czasem fajerwerki się wypaliły i sekretna relacja z sąsiadem zaczęła być dla kobiety zbędna.. Życie.

Pewnego dnia sąsiad – kochanek Rikke, zostaje znaleziony martwy w swoim mieszkaniu. Ktoś go zamordował. Na policyjnej liście podejrzanych są przede wszystkim sąsiedzi..
Czy to jest ten moment, kiedy wszystko się wyda?
Czy to już?
A może nie. Może jeszcze chwilę.
Może to wcale nie musi się wydać? Przecież Rikke nie miała nic wspólnego z tą śmiercią.. nie wie nawet czy czuje rozpacz, czy ulgę.. Poza tym, okazuje się, że nie tylko ona, ale również inni sąsiedzi mają swoje tajemnice skrzętnie skrywane wśród czterech ścianach..

„Sąsiadka” to thriller psychologiczny oparty przede wszystkim o relacje międzyludzkie: małżonków, sąsiadów, dzieci.. Autorka skupia się na emocjach kobiety, która się trochę pogubiła. Pokazuje, jak łatwo jest zabłądzić w ,,lesie" idąc nawet dobrze znaną nam ścieżką.. bo odgłosy natury sprawiają, że łatwo z niej zboczyć.. zapomnieć się, zatracić, zauroczyć..
Zagadka kryminalna może nie jest zbyt skomplikowana, choć jej rozwiązanie na koniec naprawdę zaskakuje..

„Sąsiadka” to całkiem przyjemny pomysł na spędzenie letniego popołudnia z książką.

Polecam.

Dodał/a opinię: Anna Biarda

Tagi: Literatura kryminalna i detektywistyczna

Zobacz opinie o książce Sąsiadka

Kup książkę Sąsiadka

Prawie jedną trzecią życia przesypiamy, wiedziałaś o tym? A jednak często nie mamy pojęcia, co nam się śni.

Jeśli nie da się dalej ciągnąć małżeństwa, to oczywiście rozumiem to, wtedy sprawa jest jasna. Ale najpierw trzeba je zakończyć. Nie wskakuje się do wyra z kimś innym, dopóki ma się męża. Trzeba okazać odrobinę szacunku swojemu partnerowi.

Psychoterapeutka
Helene Flood0
Okładka ksiązki - Psychoterapeutka

Wciągnęła cię ,,Pacjentka"? Musisz przeczytać ,,Psychoterapeutkę"! Czy ekspertka od cudzej psychiki może się mylić co do własnych emocji? Sara...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;