Sekretne życie pisarzy

Recenzja „Sekretne życie pisarzy”
Co musi się stać żeby porzucić świetną karierę pisarza i zamieszkać samotnie na wyspie daleko od mediów i fanów?
„Dlaczego człowiek u szczytu sławy rezygnuje ze wszystkiego, co do tej pory uwielbiał robić, co go stworzyło i żywiło, i wybiera kompletną samotność? Co poszło tak źle, że zrezygnował ze wszystkiego, co ukochał?”
„Sekretne życie pisarzy” to powieść wydana w 2020r. Jej autorem jest Guillaume Musso. Francuski pisarz, a z wykształcenia nauczyciel, napisał piętnaście bestsellerów. Zadebiutował w 2001r. thrillerem „Skidamarink”. W 2008r. Na podstawie kolejnej jego powieści został nakręcony film. W planach są kolejne ekranizacje książek Mosso. Autor zyskał światową sławę, a jego kluczem do sukcesu jest łączenie wątków miłosnych, kryminalnych i czasem fantastycznych, w doskonałym i niepowtarzalnym stylu. Kunszt pisarza można obserwować w najnowszej książce „Sekretne życie pisarzy”.
Nathan Fawles jest sławnym pisarzem. Jego książki odniosły wielki sukces i pewnie odnosiły by nadal gdyby pisarz nagle nie ogłosił końca swojej kariery. Mężczyzna w pewnym z wywiadów orzekł że ma już dość i nie będzie pisał. Dla jego fanów było to nie zrozumiałe. Fawles natomiast przeniósł się na pozbawioną turystów wyspę by w ciszy żyć, tylko w towarzystwie swojego psa. Jego życie wyglądało na stabilne i spokojne. Pisarz pozbawiony wszelkich mediów spędzał dnie na spacerach z psem, czy piciem whisky na tarasie. Jego życie wydawało się spokojne. Wszystko się zmieniło gdy w mieście pojawiła się Mathilde Monney. Młoda dziennikarka przyjechała by dowiedzieć się prawdy. Za wszelką cenę chce poznać sekret pisarza. Chwilę po jej przyjeździe na plaży zostają znalezione zwłoki innej kobiety, a policja zamknęła teren. Teraz Nathan i Mathilde nie mogąc uciec, muszą stawić sobie czoła i zmierzyć się z prawdą. Co wyjdzie na jaw? Kim jest nowo przybyła kobieta? I jaki sekret skrywa pisarz?
Powieść „Sekretne życie pisarzy” to już druga książka Guillaume Musso którą udało mi się przeczytać. I tak jak po „Zjeździe absolwentów” wiedziałam że nie zrezygnuje jak będzie mi dane przeczytać  inną powieść tego pisarza, tak po „Sekretne życie pisarzy” jestem równie pewna że jeszcze nie raz sięgnę po jego twórczość. Książka jest napisana cudownie i wciąga od samego początku. Lekki język i zwroty akcji nie dają się oderwać, a zakończenie mnie osobiście zszokowało. Zdecydowanie wspaniała powieść.

Informacje dodatkowe o Sekretne życie pisarzy:

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2020-08-12
ISBN: 978-83-8215-079-7
Tytuł oryginału: La vie secrete des ecrivains
Tłumaczenie: Joanna Prądzyńska
Dodał/a opinię: Colibri

Tagi: obyczajowe

Zobacz opinie o książce Sekretne życie pisarzy

Kup książkę Sekretne życie pisarzy

Kairos to decydującą chwila, której nie wolno przegapić. W życiu każdego, nawet najgorszym, przynajmniej raz niebo daje szansę, żeby zmienić swój los. Kairos to umiejętność uchwycenia dłoni, którą życie do ciebie wyciąga. To przeważnie mgnienie oka. W życiu nic nie wraca.

Ponieważ Cię kocham
Guillaume Musso0
Okładka ksiązki - Ponieważ Cię kocham

Czy można zrozumieć przeznaczenie? Czy można przed nim uciec? W Orange County na południu Los Angeles, wskutek nieuwagi opiekunki, znika bez śladu pięcioletnia...

Jutro
Guillaume Musso0
Okładka ksiązki - Jutro

Emma mieszka w Nowym Jorku. Ma 32 lata i ciągle szuka tego właściwego mężczyzny. Matthew mieszka w Bostonie. Odkąd jego żona zginęła w wypadku, samotnie...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;