Sekrety urody Koreanek. Elementarz pielęgnacji

,,Sekrety urody Koreanek. Elementarz pielęgnacji" to bardzo fajny poradnik. Zawiera dużo ciekawych informacji na temat pielęgnacji cery podane w bardzo przejrzysty i przyjemny sposób.
Jednak nie uważam żeby informacje w niej były jakimiś odkrywczymi nowościami.

Bardzo przyjemny poradnik - wszystkie najważniejsze informacje o pielęgnacji cery w pigułce, podane w przyjemny i bardzo przejrzysty sposób. Autorką książki jest  Charlotte Cho która w bardzo przejrzysty sposób usystematyzowała moją wiedzę o pielęgnacji skóry twarzy.

Charlotte urodziła się w USA, gdzie z Korei Południowej wyemigrowali jej rodzice. Gdy dorosła postanowiła odwiedzić kraj swoich rodziców i tam odkrywa prawdę na temat nieskazitelnej cery Koreanek. Wprowadza do swojego planu dnia rytuały pielęgnacyjne tamtego kręgu kulturowego.

Plusem tej książki jest nie tylko to jak podane są informacje, ale też to, że autorka przeplata w niej opowieści o życiu i sposobie bycia mieszkańców Korei. A to jest bardzo interesujące bo uwielbiam poznawać inne kultury.

Na okładce książki pojawia się też podtytuł ,,Elementarz pielęgnacji" więc książkę podzielono na rozdziały w których pojawiają się szczegółowe sposoby pielęgnacji skóry.

Charlotte Cho - autorka książki- jest ekspertką od koreańskiej pielęgnacji skóry jest  profesjonalną, wykształconą kosmetyczką i jednocześnie właścicielką sklepu Soko Glam z koreańskimi kosmetykami.

Teraz słów kilka o języku. Autorka jest bardzo bezpośrednia, jej język jest prosty, taki jaki kierujemy do osoby którą dobrze znamy. Całość jest bardzo lekką i przyjemną lektura kierowaną raczej do młodych dziewczyn które uczą się tajników dbania o urodę.

Cała recenzja na:

Informacje dodatkowe o Sekrety urody Koreanek. Elementarz pielęgnacji: