Serce świadomości

Życie ludzkie dla wielu osób, które interesują się zjawiskami niewyjaśnionymi stanowi ogromną tajemnicę, która sprawia, że tajemnicze zagadki związane z tym niecodziennym światem wzbudzają ogromne zainteresowanie znawców, którzy pochłonięci są zdobywaniem nowych wiadomości z dziedzin nauk medycznych.

Autor książki pt. '' Serce świadomości. Podróż neurochirurga w świat zjawisk niewyjaśnionych'' znany lekarz, neurochirurg, sceptyk i racjonalista Eben Alexander wraz ze współautorką Karen Newell mieli okazję zagłębić i doświadczyć tego, co my nie widzimy na co dzień i nie przeżywamy, ale za to słyszymy o tych zjawiskach.

Sam autor miał, możliwość zrelacjonowania jak wygląda, podróż z jego punktu widzenia ryzykując, własnym życiem doświadczając śmierci klinicznej. Podzielił się w książce z Czytelnikami własnymi spostrzeżeniami i refleksją.

Opowiadał o przykładach pacjentów, o tym również jak sam się czuł jako pacjent.

Eben Alexander jest, odważnym lekarzem wiedzącym czego oczekuje, sprawdzając przy tym, jak wygląda od strony badawczej się ten niezwykły świat, który stanowi źródło tajemnic medycznych wartych odkrycia na każdym szczeblu wiedzy medycznej, który wymaga poświęcenia mu szczególnej uwagi.

Książka ta składa się z 16 rozdziałów, słów przedmowy zamieszczonych od autora, w których wyjaśnia Czytelnikom, jakie ta książka zawiera zagadnienia, czym będzie zajmował w pięciu pierwszych rozdziałach, a następnie od 6 do 16 rozdziału będą opisywane przykłady dotyczące technik i narzędzi przydatnych, aby dowiedzieć się coś więcej w tematach, które mogą wzbudzić zainteresowanie związane ze wszechświatem.

Na sam koniec kieruje słowa podziękowania dla współautorki Karen Newell, która to wraz z jej autorem wyjaśniała i dopracowywała ich wspólne medyczne przesłanie oraz umiejscowione są na samym końcu rozdziałów 2 dodatki Dodatek A,- Gdzie w mózgu znajduje się ośrodek pamięci? Dodatek B- Kilka komentarzy na temat paradoksu pomiaru w fizyce kwantowej.

Dla mnie jako Czytelniczki istotny był przekaz językowy i czy we właściwy sposób autor podzielił, się swoją zawodową wiedzą uczestnicząc w odważnej podróży, która dla niego samego była fascynacją i dały po drodze wiele osobistych uwag i udzielił nam odpowiedzi na wiele trudnych pytań z dziedziny medycyny, które nie są tak do końca znane, ale za to są interesująco wyjaśnione.

Dodatkowym elementem w tej książce są, nie tylko jest trafnie dobrane tematy umieszczone w rozdziałach, ale umiejętne skorzystanie przez autora z trafnej literatury fachowej w poszukiwaniu zrozumienia prawdziwej fascynacji świata zjawisk niewyjaśnionych.

Wydawnictwu Znak dziękuje za podarowanie egzemplarza książki do zrecenzowania autorstwa Ebena Alexandra pt. '' Serce świadomości. Podróż neurochirurga w świat zjawisk niewyjaśnionych''.

Polecam przeczytać tę książkę.

Informacje dodatkowe o Serce świadomości:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2019-03-13
Kategoria: Popularnonaukowe
ISBN: 978-83-240-5616-3
Dodał/a opinię: Emilly26

Tagi: popularnonaukowe

Zobacz opinie o książce Serce świadomości

Kup książkę Serce świadomości

Dowód. Prawdziwa historia neurochirurga, który przekroczył granicę śmierci i odkrył Niebo
Alexander Eben 0
Okładka ksiązki - Dowód. Prawdziwa historia neurochirurga, który  przekroczył granicę śmierci i odkrył Niebo

Przez tydzień pozostawał w głębokiej śpiączce z minimalnymi szansami na wyleczenie. Jego mózg praktycznie przestał funkcjonować, a ciało nie reagowało...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis