Sezon na cuda

" Dla nas obu nie było tajemnicą, że ten rok będzie szczególnie pomyślny. Zresztą jak każdy, w którym w Malowniczem pojawiał się zagadkowy mężczyzna w granatowej czapce w kratkę. Identycznej jak ta namalowana na "Pejzażu z aniołem". Ale czy był sens tłumaczyć to wszystko Czarkowi? Przecież najważniejsze, że Uroczysko i my, i całe Malownicze, znajdowaliśmy się pod czułą opieką skrzydlatego gościa."

Maja zadomowiła się już w Malowniczem, pięknej wsi w Sudetach. Stara się prowadzić swój pensjonat Uroczysko, jednak jak na razie świeci on pustkami. I dlatego musi pracować w szkole na etacie nauczycielki. Kocha swych uczniów, choć czasem dosłownie „wpędzają ją do grobu” swoimi pomysłami, z których później musi się tłumaczyć surowej i bezkompromisowej pani dyrektor.
Jednak na drodze Mai staje pani Leontyna –samotna starsza kobieta, która prowadzi sklep z antykami. Ta znajomość jest początkiem wielu istotnych zmian zarówno w życiu Mai, w życiu pani Leontyny, jak i w życiu całego miasteczka.
„Sezon na cuda” jest kontynuacją „Uroczyska”. Moim skromnym zdaniem, jest zdecydowanie lepszy od części pierwszej. Tam akcja była raczej przewidywalna, prosta, znana z innych kobiecych książek.
W „Sezonie na cuda” autorka zawarła to co najlepsze.
Akcja dzieje się w grudniu, trwają przygotowania do wigilii, „czuć” ten magiczny czas. Ja czytałam książkę… w sierpniu i pierwszy raz w życiu zapragnęłam w środku lata – zimy… Widzimy oczami wyobraźni te zaśnieżone krajobrazy górskie, udekorowane domy, świecące lampki. Nawet słyszymy dzwonki dzwoniące u sań Mikołaja. Magia świąt dopada nas z kartek powieści nawet w środku lata.
Magda Kordel napisała książkę językiem prostym, a jakże zabawnym i magicznym.
Zawarła w niej wiele wątków, które przeplatają się między sobą, czasem wywołują śmiech, innym razem wzruszają i pozostawiają nas w niepewności, że nie można się od książki dosłownie oderwać.
Pokochałam Maję, jej rodzinę, przyjaciół i całe miasteczko. Mam nadzieję, że w mojej miejscowości w grudniu też pojawi się anioł i rozpostrze nad nią swe skrzydła… ale o tym cicho sza, nie zdradzam szczegółów.
Polecam bardzo tę powieść. Przy niej świat staje się lepszy :-)

Informacje dodatkowe o Sezon na cuda:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2017-01-11
ISBN: 978-83-240-4567-9
Dodał/a opinię:

Zobacz opinie o książce Sezon na cuda

Kup książkę Sezon na cuda

[...] najwyższą formą zaufania jest kontrola, a kontrola nadmiernie słodkiej nastolatki jest po prostu koniecznością. I w niepisanym prawie matek jest to zasada niepodlegająca absolutnie żadnej dyskusji.

Bo nadal Cię kocham
Magdalena Kordel0
Okładka ksiązki - Bo nadal Cię kocham

Poczuj świąteczną magię miłości Zdarza się, że los nie pozwala zapomnieć o tym, co wydarzyło się przed laty. Dwoje zakochanych młodych ludzi może rozdzielić...

Pejzaż z aniołem
Magdalena Kordel0
Okładka ksiązki - Pejzaż z aniołem

Wzruszająca opowieść o tym, że nigdy nie jest za późno. Adrianna od śmierci taty nie cierpi świąt. Od czasu kiedy zamieszkała z matką, grudniowa...