Sklep z tysiącem cudów

Juliusz jest świetnym i bezkompromisowym prawnikiem. Mężczyzna właśnie porządkuje mieszkanie po swoich rodzicach i za namową swojego wspólnika Stefana oddaje rzeczt do sklepiku "Same cuda". W poszukiwaniu kobiety żew sklepu pozwalają Juliuszowi wybrać sobie jakąś rzecz, która mu się spodobała, tak wpada mężczyźnie w ręce pewien rysunek. Okazuje się, że jego właścicielka - Eliza, która jest aktorka serialowa, pragnie odzyskać rysunek. Czy jej się to uda? Co połączy bohaterów? Czym dadzą sobie szansę na szczęście?

Czytałam już kilka książek @agnieszkakrawczyk i za każdym razem urzekają mnie one swoją naturalnością i realizmem, autorka przedstawia w swoich historiach bohaterów bardzo prawdziwych, z przyziemnymi problemami, z którymi z powodzeniem możemy się utożsamić. Zawierając przy tym cały wachlarz emocji.
Książką "Sklep z tysiącem cudów" została napisana bardzo przyjemnym i lekkim językiem, co sprawia, że przez tą historię się wręcz płynie. W zasadzie wszystkie postaci zaskarbiły sobie moją sympatię, ale chyba szczególnie wspólnik Juliusza - Stefan Dolęgowski i jego jamnik Kaprys. Jeśli chodzi o głównych bohaterów, czyli Elizę i Juliusza, to są oni zupełnymi przeciwieństwami, jednak zagłębiając się w lekturę okazuje się, że są do siebie bardziej podobni niż mogłoby się wydawać. Oboje odnieśli sukcesy zawodowe, jednak w sprawach miłosnych nie mają szczęścia. Eliza i Juliusz mają za sobą trudną momentami bolesną przeszłość, oboje doświadczyli wielu rozczarowań w dzieciństwie, a owa przeszłość miała duży wpływ na ich teraźniejszość i to kim obecnie są.
Na duże uznanie zasługuje oczywiście sklepik "Same cuda", to naprawdę piękna i wartościowa inicjatywa i byłoby cudownie gdyby znalazła odzwierciedlenie w rzeczywistości.
"Sklep z tysiącem cudów" to bardzo ciepła, niezwykle poruszająca i emocjonująca opowieść o relacjach międzyludzkich, empatii, chęci pomocy, przyjaźni i wielowymiarowej miłości. Książka wręcz idealna na jeden wieczór, skłaniająca również do refleksji. Polecam! Moja ocena 8/10.

Informacje dodatkowe o Sklep z tysiącem cudów:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2022-02-09
Dodał/a opinię: zakochanawksiazk

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna bóg

Zobacz opinie o książce Sklep z tysiącem cudów

Kup książkę Sklep z tysiącem cudów

Ogród sekretów i zdrad
Agnieszka Krawczyk0
Okładka ksiązki - Ogród sekretów i zdrad

Róża jest odnoszącą sukcesy młodą marszandką sztuki. Właśnie zbliża się podwójny jubileusz urodzin: jej matki Doroty i babci Giny. Doskonała okazja, aby...

Dobre uczynki
Agnieszka Krawczyk0
Okładka ksiązki -  Dobre uczynki

Podobno dobre uczynki wracają do nas po stokroć. Dlaczego więc tak bardzo o nie trudno? Zwłaszcza, gdy uwagę zaprzątają własne sprawy: zdrowie, rodzina...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;