Strażnicy światła

Książka Abby Geni to zdecydowanie thriller. Jest podzielona na cztery części. Każda z nich opisuje kolejno dany sezon na wspomnianych wyspach. Chodzi tu o względy naukowe, przyrodnicze, badawcze. Mamy więc sezon rekinów, wielorybów, fok i ptaków. Główna bohaterka to Melissa (Miranda). Jest fotografką przyrody. Na Wyspy Farallońskie sprowadza ją pasja i chęć zarejestrowania dzikiej natury. Na punkcie fotografowania jest z pewnością konkretnie "sfiksowana" - jak powiedzielibyśmy potocznym językiem. Nazwała nawet swoje aparaty fotograficzne: Klejnot, Charles, Gremlin, czy Rybi Pysk. Po przypłynięciu na miejsce musiała zamieszkać z kilkorgiem obcych sobie ludzi, naukowców i badaczy. Byli tam m.in. Lucy i Andrew, Galen, Forest, stażystka Charlene. Wszyscy mieszkali w jednej chacie, jedli wspólne posiłki. Wydawałoby się, że powinni być ze sobą zżyci. Atmosfera jednak jaka tam panowała, była niezwykle napięta, gęsta i czasami bardzo dusząca. Co odczuwa wyraźnie czytelnik. Każdy z mieszkańców miał swoje zadanie, role i zainteresowania. Niby wszystko takie normalne, a jednak bardo tajemnicze i przyprawiające niemalże o dreszcz. Akcja nabiera rozmachu w momencie, jak jeden z lokatorów napada na Melissę, a potem zostaje znaleziony martwy. Od teraz czytelnik może podejrzewać każdego, nawet główną bohaterkę. Wiele faktów bowiem przemawia za jej winą. Jakich? Przeczytajcie. Jedno jest pewne. Od tej chwili Melissa nie może nikomu ufać - nawet samej sobie. Jak przeczytacie całą treść być może odnajdziecie powiązania z innymi powieściami. Ja znalazłam powiązanie z Dziewczyną z pociągu oraz z książką Colorado Kid.

Informacje dodatkowe o Strażnicy światła:

Wydawnictwo: Kobiece
Data wydania: 2017-03-17
Tytuł oryginału: The lightkeepers
Tłumaczenie: Marcin Rusnak
Ilustracje:-
Dodał/a opinię: KuLtUrAlNiEbp

Zobacz opinie o książce Strażnicy światła

Kup książkę Strażnicy światła