Szarlotka pachnąca marzeniami

Szarlotka pachnąca marzeniami
Iwona Czarkowska
Wydawnictwo BIS @wydawnictwobis

Tuśka naprawdę ma na imię Karolina, a kiedy przyjeżdża na wakacje do Domu Pod Czterema Zegarami, pensjonatu, w którym pracują jej rodzice, zostaje Szarlotką. Nazywa ją tak malowniczy i roztargniony Kucharz Bazyli.
Dziewczyna ma tak niezwykły węch, że potrafi rozpoznać składniki gotowanych potraw, czym natychmiast zaskarbia sobie przyjaźń Bazylego. Wspólnie próbują odnaleźć niezawodny przepis dziadka Bazylego na potrawę, która kucharzowi z Domu Pod Czterema Zegarami zapewni zwycięstwo w konkursie kulinarnym.
Ogromna wada wzroku i wyostrzony węch i słuch Tusi powodują wiele zwariowanych nieporozumień, z których biorą się komiczne sytuacje.
Wiele wydarzeń kręci się wokół kuchni, kulinarnych ciekawostek i przepisów, które zostały zamieszczone na końcu każdego rozdziału książki.

Szalona, zwariowana historia z wątkiem tajemnicy i romansu w tle do doskonała propozycja dla dzieci 11-letnich i starszych.
Rozrywka gwarantowana, jak i rozbudzone apetyty na bułeczki mleczne, zupę cebulową albo naleśniki z jagodami

Informacje dodatkowe o Szarlotka pachnąca marzeniami:

Wydawnictwo: Bis
Data wydania: 2013-10-15
ISBN: 978-83-7551-327-1
Dodał/a opinię:

Zobacz opinie o książce Szarlotka pachnąca marzeniami

Kup książkę Szarlotka pachnąca marzeniami

Kuchnia miłosna. Afrodyzjaki
Iwona Czarkowska0
Okładka ksiązki - Kuchnia miłosna. Afrodyzjaki

Kuchnie świata obfitują w potrawy z owocami, warzywami i przyprawami, którym od dawien dawna przypisuje się moc afrodyzjaków, działających na wszystkie...

Smok Maciuś i wielki remont
Iwona Czarkowska0
Okładka ksiązki - Smok Maciuś i wielki remont

Nadszedł czas na zmiany w pokoju Maciusia. Trzeba pomalować ściany, wymienić łóżko i wstawić nowe meble. No i jakoś zmieścić wyścigówkę... Nadszedł...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;