Poradnik ten niczego nam nie narzuca, pozwala zgłębić tajniki naszego czytania za pomocą ćwiczeń. Jest praktyczną dawką umiejętności, ale nie należy oczekiwać, że po przeczytaniu go będziemy czytać w ekspresowym tempie. Do tego potrzeba nam czasu i cierpliwości. Autorka mówi nam, że nie da się tej umiejętności wypracować z dnia na dzień. Szybkie czytanie ma dwie zalety: pozwala lepiej zrozumieć treść oraz jej zapamiętywanie.

Autorka podpowiada nam na czym się skupić, aby osiągać lepsze efekty. Wyjaśnia jakie znaczenie dla "szybszego pochłaniania treści" mają warunki w jakich czytamy.

Poradnik ten można polecić przede wszystkim uczniom, rodzice powinni zainteresować się rozwojem tej umiejętności u swoich dzieci. Jest także idealny dla tych, którzy obcują ze słowami i chcieliby poprawić tempo ich przyswajania. Mocnym punktem książki są zawarte w niej ćwiczenia. Uważam, że warto poświęcić im czas i wyeliminować złe nawyki czytania. Każdy z nas może zmierzyć się z szybkością swojego czytania i stopniem rozumienia tekstu. Po wyciągnięciu wniosków łatwiej ulepszymy swoje umiejętności.

Informacje dodatkowe o Szybkie cztanie. Poradnik z ćwiczeniami. Przekonaj się, że szybkie czytanie sprzyja lepszemu zrozumieniu i zapamiętaniu czytanego tekstu!:

Wydawnictwo: Edgard
Data wydania: 2015-02-09
Kategoria: Poradniki
Dodał/a opinię:

Zobacz opinie o książce Szybkie cztanie. Poradnik z ćwiczeniami. Przekonaj się, że szybkie czytanie sprzyja lepszemu zrozumieniu i zapamiętaniu czytanego tekstu!

Kup książkę Szybkie cztanie. Poradnik z ćwiczeniami. Przekonaj się, że szybkie czytanie sprzyja lepszemu zrozumieniu i zapamiętaniu czytanego tekstu!