Tak słodko

Całe szczęście „Tak słodko...” było zupełnie inną historią, bo już się zastanawiałam czy po książkę sięgać, kiedy okazało się, że „Tak blisko...” i „Tak krucho...” przedstawiają te same wydarzenia z różnej perspektywy. Tym razem jednak poznamy historię przyjaciela Lucasa, którego znacie jeśli przeczytaliście którąkolwiek z poprzednich części. Mam na myśli Boyce'a a także miłość jego życia Pearl.

Autorka tym razem pięknie pokazała, że romantyczną historię można przedstawić z obu stron w jednej książce. Jednocześnie też wrócić do przeszłości i pokazać istotne fragmenty z dzieciństwa bohaterów, które miały wpływ na pewne cechy charterów. Jak dla mnie super i w ten sam sposób mogły być połączone obie poprzednie części. Tak powstało trochę marketingowe wydłużenie książki, która się sprzedała.

Wróćmy jednak do „Tak słodko...”. Treść książki również mi się podobała, podobała, poruszała ważne treści. Była jak na taki tytuł przystało – słodka ale nie przesłodzona. Romantyczne chwile przeplatane z trudami życia codziennego.

Można by powiedzieć, ze Pearl i Boyce zupełnie do siebie nie pasują. Wręcz nie ta liga zwłaszcza dla chłopaka. Pochodzi on bowiem z ubogiej rodziny, mieszącej w przyczepie, gdzie ojciec alkoholik tłukł swoją żonę i dzieci. Już samo to sprawia, że Boyce ma bardzo ciężkie dzieciństwo, a jednak los nie odstąpił mu więcej nieszczęść. Pewnego dnia jego matka mając dość takiego życia postanawia ich opuścić. Mężczyzna, który jej w tym pomaga nie chce brać do siebie obce dzieciaki, więc kobieta zostawia dwóch swoich synów. Z których starszy jakiś czas później ginie na froncie. Boyce młodszy syn zostaje sam z okrutnym ojcem. Historia opisana w książce zaczyna się od dnia kiedy ten okrutnik umiera. Śmierć ojca jest dla chłopaka zbawieniem. Od tej pory może sam prowadzić warsztat samochodowy i decydować o sobie. Los jednak nie przestaje mu wciskać kłody pod nogi.

Pearl natomiast wydaje się być dziewczyną, która nie powinna mieć większych problemów w życiu. Piękna i inteligentna choć odrobinę nieśmiała. Dostaje się na studia medyczne. Jej ojczym – lekarz może być dumny z córki, ale najbardziej zadowoleni są jej matka i chłopak. Już zaplanowali całe życie dziewczyny, ona jednak pierwszy raz postanawia im się postawić. Jej marzenie wydaje się być całkowicie oderwane od rzeczywistości. Dlaczego tak mądra dziewczyna, mająca przed sobą świetlaną przyszłość, karierę naukową i zawodową chce badać morze.

Kolekcjonerka muszli dbająca o środowisko, chętna do badania podwodnego świata. Jej matka z cała pewnością nie chce o tym słyszeć a chłopak wręcz wybucha gniewem, że jego ukochana nie chce z nim studiować.

Mimo iż problemy dziewczyny wydaja się mniej istotne, trudnej jej sobie z nimi poradzić. Nie jest łatwo gdy dobrze ułożone życie nagle zaczyna się sypać. Trudności Boyce'a i Pearl jednak pozostają na tyle różne, ze ciężko sobie wyobrazić, by coś ich połączyło, a jednak... Kiedy dziewczynka była jeszcze mała o mało nie utonęła. Z opresji wybawił ja właśnie Boyce. Od tamtej pory nie potrafią o sobie zapomnieć. Czasem, ich spotkania wydają się trochę jak zabawą w kotka i myszkę. Są przyjaciółmi i boją się zacząć coś więcej. Jednak całkiem przyjemnie się czyta o ich powolnym, zbliżeniu, nabieraniu zaufania i chwilowych namiętnościach. Tak jak w poprzednich książkach Tammary Webber nie zabraknie erotycznych i zmysłowych scen łóżkowych (nie tylko w łóżku).

Najbardziej jednak mi się podobało pokazanie, że nie można się poddawać i próby odkrycia własnej wartości przez bohaterów. Nie zawsze łatwo jest dążyć do celu, być sobą kiedy trzeba się sprzeciwić innym. Wiele osób trwa w toksycznych związkach i nie potrafi się od nich uwolnić, myśląc, że nie zasługuje na prawdziwa miłość. Autorka pokazuje, że każdy z nas na nią zasługuje, niezależnie od tego ile mamy słabości musimy siebie doceniać. Czasem szukając własnej ścieżki trzeba także sprzeciwić się osobom które są dla nas bliskie jednak nie rozumieją naszych potrzeb.

„Tak słodko..” to nie tylko historia Pearl i Boyce'a. Postacie drugoplanowe również wiele wnoszą. Warto się przyjrzeć rodzicom obu bohaterów, ich znajomym. Trochę ich poznaliśmy w poprzednich częściach lecz tu mamy więcej szczegółów i inną perspektywę. Są także nowe postacie jak np. pewien pomocnik przy samochodach. Bardzo ciekawa i chyba moja ulubiona postać.

Wielkie fanki Lucasa mogę chyba zachęcić do książki tym, ze też się pojawi. Co prawda nie dużo ale jednak :).

Informacje dodatkowe o Tak słodko:

Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 2016-02-22
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 978-83-7686-404-4
Dodał/a opinię: Sadu

Zobacz opinie o książce Tak słodko

Kup książkę Tak słodko

Świat bez ciebie
Tammara Webber0
Okładka ksiązki - Świat bez ciebie

W miłości Reida i Dori pojawiają się komplikacje. Na scenie pojawia się River, czteroletni syn Reida i Brooke Cameron, który zaraz po urodzeniu został...

Dobrze ci tak
Tammara Webber0
Okładka ksiązki - Dobrze ci tak

Reid Alexander jest śledzonym przez paparazzi celebrytą. Każda informacja o nowym związku, każde potknięcie natychmiast trafiają do mediów – nic...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski