To, co zostaje w nas na zawsze

Lubicie sięgać po książkowe cegiełki? Przyznam, że ja niemal za każdym razem czuję opór. Ale jednocześnie, kiedy już sięgnę po tak długą lekturę - przedstawiony w niej świat przyciąga mnie jak magnes. Bohaterowie książki stają się mi bliscy, w pewnym momencie czuję się tak, jakbym sama brała udział w opisywanych wydarzeniach.

Tak właśnie było teraz, kiedy dzień po dniu wracałam do Knockemout - do Naomi, do Knoxa. Zżyłam się z nimi. Otwierając książkę przenosiłam się w ich rzeczywistość, mierzyłam z ich problemami. Stałam tuż obok, obserwowałam, dopingowałam, gdy tego potrzebowali.

"To, co zostaje w nas na zawsze" to książka, która pozwoli wam odpłynąć, zapomnieć o realnym świecie. Momentami trudno się od niej oderwać. Ale pomimo wielu niewiadomych, przyspieszeń akcji, chwil przyprawiających o szybsze bicie serca - odebrałam ją jako dość niespieszną lekturę. Może to dlatego, że jej czytanie rozłożyłam w czasie? Ale słuchajcie - to była moja najlepsza decyzja! Każdego dnia wracałam do niej z zaciekawieniem, przepełniona myślami, chętna na śledzenie kolejnych wyzwań stawianych przed bohaterami. I każdego dnia odnajdywałam w niej nieco inny ładunek emocji. Prawdopodobnie, gdybym postanowiła przeczytać ją jednym ciągiem odczułabym niezły emocjonalny rollercoaster!

To powieść o solidnych podstawach, bardzo dobrze wykreowanych bohaterach, z klimatem. Choć ma ponad sześćset stron - nie czuć tej objętości. Szczerze mówiąc, chętnie przeczytałabym kolejne tyle, byle jeszcze trochę pobyć w tym świecie. A to u mnie nieczęste odczucie.

Co prawda były momenty, w których... Chciałabym poczuć coś więcej, a nie potrafiłam odpowiednio wejść w przeżycia bohaterów. Ale to dość indywidualna kwestia, więc nie będę jej oceniać.

Była złość, smutek, radość, wzruszenie, nadzieja. Były motylki w brzuchu i szeroki uśmiech. Było wszystko czego potrzeba, aby wspaniale spędzić czas!

Z przyjemnością sięgnę po kolejny tom serii. A was zachęcam do przeczytania historii ❤️

P.S. Nie wiem, jak można nie lubić Knoxa 🥹

(bookmajka)

Informacje dodatkowe o To, co zostaje w nas na zawsze:

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2023-03-22
Tytuł oryginału: Things We Never Got Over
Dodał/a opinię: JustMajka

Zobacz opinie o książce To, co zostaje w nas na zawsze

Kup książkę To, co zostaje w nas na zawsze

To, co skrywamy przed światem
Lucy Score0
Okładka ksiązki - To, co skrywamy przed światem

Druga część gorącej serii Knockemout zapoczątkowanej historią Naomi i Knoxa. Nash Morgan, komendant lokalnej policji w Knockemout, zawsze uważany był...

To, co chcemy zostawić za sobą
Lucy Score0
Okładka ksiązki - To, co chcemy zostawić za sobą

Tylko jedna kobieta mogła mnie uwolnić. Ale prędzej bym się podpalił niż poprosił o cokolwiek Sloane Walton. Lucian Rollins jest pełnym determinacji...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;