Trzynasty gość

Tom 2 cyklu Dawid & Larisa

"Próbowałem wstać, ale nie mogłeś się ruszyć. Wiedziałem, że musimy uciekać. Że musimy ostrzec ludzi na Ziemi i usunąć te przerażające ampułki z masztów telefonicznych."

Witajcie w świecie Dawida i Larisy. W świecie przepełnionym przygodami, niebezpieczeństwami i młodzieńczą miłością.
Jeśli pragniecie zostać detektywami i odkryć wiele tajemnic, to zdecydowanie trafiliście idealnie.
Dziś bohaterowie zabiorą was w kolejną podróż. Tym razem musicie wybrać się głęboko pod ziemię, do kopalni, w której dzieją się dziwne rzeczy. Zostaniecie wielokrotnie zaskoczeni.
Miejcie się na baczności, bo za rogiem może czyhać na was wróg.

Dawida i Larisę poznałam podczas czytania książki "Antykwariat pod Błękitnym Lustrem". To tam właśnie oboje poznali się i rozpoczęły się ich niesamowite przygody. I chociaż nie są realne, to jednak bardzo miło spędza się czas podczas czytania.
Tym razem do odkrycia jest sprawa w kopalni. Jest to kolejna okazja na bliższe poznanie bohaterów, a także zabawienie się w detektywa. Dawid i Larisa muszą zmierzyć się z wieloma niebezpieczeństwami, a ich życie jest ponownie zagrożone. Młodzież z całą pewnością spędzi miło czas podczas wędrówki z bohaterami.

"Dotykanie obcej osoby wydawało mi się niestosowne, nawet jeśli nie żyła. Jednak gdy chwyciłem ostrożnie jego dłoń, zrozumiałem reakcję Larisy."

Martin Widmark jest autorem, który przedstawia w bardzo ciekawy sposób przygodę dwójki młodych bohaterów, tym samym zaszczepiając u młodszych czytelników miłość do książek, które zawierają elementy detektywistyczne. Jego książki przepełnione są tajemnicami oraz napięciem. Nie brakuje także emocji. Z każdą stroną historia staje się barwniejsza.
Bohaterowie są bardzo inteligentni, a ich pomysłowość jest godna podziwu. Zdecydowanie są mądrzejsi niż niejeden dorosły.
Dodatkowym atutem jest powoli rosnąca młodzieńcza miłość, między Dawidem, a Larisą. Oboje są niesamowicie uroczy. Piękne jest ich okazywanie uczuć, takie niewinne i słodkie.

"Trzynasty gość" to nie tylko interesująca książka detektywistyczna, ale także piękna historia, pokazująca najważniejsze wartości życiowe, takie jak miłość i przyjaźń. Każda strona przynosi niezapomniane wrażenia oraz gwarantuję kawałek historii. Razem z bohaterami poznajemy naukowców, którzy mieli ogromny wpływ na nasze codzienne życie.
Atutem są również piękne ilustracje, które przykuwają wzrok.
Gwarantuję wam, że spędzicie miło czas podczas czytania.

Informacje dodatkowe o Trzynasty gość:

Tytuł oryginału: Den trettonde gästen
Język oryginału: Szwedzki
Tłumaczenie: Barbara Gawryluk
Dodał/a opinię: Natalia Zaczkiewicz

Zobacz opinie o książce Trzynasty gość

Kup książkę Trzynasty gość

Zielona dywersja i inne komiksy
Martin Widmark 0
Okładka ksiązki - Zielona dywersja i inne komiksy

Lasse i Maja prowadzą małe biuro detektywistyczne, które działa w szwedzkim miasteczku Valleby. Tropią oszustów i złodziei, w czym są dużo lepsi od miejscowego...

Upiorna Agentka Nelly Rapp. Nelly Rapp i sekret wodnika
Martin Widmark0
Okładka ksiązki - Upiorna Agentka Nelly Rapp. Nelly Rapp i sekret wodnika

Osiemnasta część przygód Upiornej Agentki Nelly Rapp! Nelly i Walle są mistrzami w walce z potworami i innymi niebezpieczeństwami za pomocą swoich ,...