Uzasadnione wątpliwości

"Są takie daty, które lubimy, i takie o jakich sama myśl jest nieprzyjemna."

Uzasadnione wątpliwości" to trzecia i ostatnia już część sagi "Po sąsiedzku" Kasi Bulicz-Kasprzak, opisująca losy mieszkańców ulicy Różanej w Rubinie. W całej tej serii jest bardzo dużo bohaterów i trzeba się bardzo skupić, aby nie pogubić się w wątkach pomieszanych ze sobą losów tych osób. W tej części również każdy rozdział rozpoczyna się od opisu róży. Jest to bardzo pomysłowe i bardzo mi się podobało. Co prawda nie mogę teraz zajmować się ogrodem, ale zainspirowałam się opisami róż oraz ogrodami mieszkańców ulicy Różanej i mam już plany na wiosnę w swoim ogrodzie dzięki Kasi Bulicz-Kasprzak.

"Mijając dom rodziców, odruchowo zajrzała do ogródka. Astry, aksamitki, złocienie i wrzosy tworzyły niebiesko-żółty kobierzec. Obficie kwitły też róże."

I niby cieszy mnie, że uzyskałam odpowiedzi na nurtujące mnie pytania z poprzednich części, a jednocześnie czuję jakiś smutek i żal, że to już koniec, że nie spotkam się więcej z bohaterami, których większość bardzo polubiłam. No i oczywiście kot Konstanty, za nim również będę tęsknić.
Niektórzy bohaterowie wreszcie zaznali upragnionego szczęścia, nie wszystkim się to niestety udało, inni mają już obrany dobry kierunek i jeśli będą kierować się zgodnie jego wskazaniami, to również maja szansę na osiągnięcie celu. Niestety nie wszystko kończy się szczęśliwie, przecież nigdy nie ma tak, aby wszyscy byli zadowoleni i szczęśliwi. Wyjaśnią się niektóre tajemnice rodzinne, ale także nie będzie brakowało zadawnionych urazów i pretensji, jednak czas zamknąć sąsiedzkie spory i rozpocząć nowy etap w życiu. Niej jest to jednak smutna książka, jest tu również sporo humoru i radości. Taki kalejdoskop dobrego i złego. Dla miłośników Kasi Bulicz-Kasprzak, ta całą seria to obowiązkowa lektura. Ja myślę, że będę do niej wracała wiosną, aby przypomnieć sobie wstawki o różach oraz innych roślinach ozdobnych, które królowały na ulicy Różanej w Rubinie.
Lektura bardzo dobra na letnie wieczory, chociaż i na jesienne i zimowe również się nadaje znakomicie.
Polecam, bo moim zdaniem warto.

Informacje dodatkowe o Uzasadnione wątpliwości:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2016-07-05
ISBN: 978-83-8069-404-0
Dodał/a opinię: Myszka77

Zobacz opinie o książce Uzasadnione wątpliwości

Kup książkę Uzasadnione wątpliwości

Gościniec
Kasia Bulicz-Kasprzak0
Okładka ksiązki - Gościniec

Kolejny, po "Skrawku pola", tom wiejskiej sagi, przedstawiającej autentyczne losy chłopskich rodzin, inspirowanej opowieściami bliskich i wspomnieniami...

Skrawek pola
Kasia Bulicz-Kasprzak0
Okładka ksiązki - Skrawek pola

Na początku XX wieku w małej wsi na Zamojszczyźnie przychodzą na świat trzy dziewczynki. Każda w innym domu, w innej rodzinie, a jednak historia splecie...