W tych szacownych murach

Gotyk, wiktoriański styl, tajemnice oraz balansowanie na granicy snu i jawy to tylko przedsmak tego, co znajdziecie w analogii “W tych szacownych murach”. To wciągający zbiór dwunastu opowiadań, które mimo podobnej estetyki, tworzą unikalne światy pełne sekretów i mrocznego klimatu.

Znajdziemy tu takie opowiadania jak:

⛴ „Tysiąc okrętów” -  pełna napięcia, które unosi się w powietrzu, historia o ambitnym i atrakcyjny profesorze literatury angielskiej oraz jego zdolnej studentce,

🔮„Pytia” - opowiadanie o nowoczesnych problemach z AI, gdzie drugie skrzypce gra motyw mitologii greckiej,

🦮🐇„Pies i królik” - realizm magiczny, tajemnicza przepowiednia, która doprowadza do obłędu oraz motyw pogoni za Białym Królikiem,

🏬„Dom X” - krótkie opowiadanie z mrocznym klimatem,

🤫 „Fobos” - o próbie wstąpienia do tajnej akademickiej organizacji oraz o tym jaka jest tego cena,

🕹„Grając” - oniryczny klimat, chore ambicje i ciarki na skórze,

i wiele innych, choć utrzymanych w klimacie dark academii, to mimo to różnorodnych. Napisane są one przez takich autorów jak m.in. Olivia Blake, M. L. Rio, Susie Yang, David Bell oraz J. T. Ellison.

“W tych szacownych murach” to zbiór opowiadań, który raz oczaruje, innym razem sprawi, że poczujemy ciarki na plecach czy skłoni do refleksji. To historie, które przypadną do gustu fanom gatunku, ale również tym którzy chcą z nimi rozpocząć przygodę. Myślę, że opowiadania są tak różne, że każdy zajdzie tu coś dla siebie. To bardzo udana antologia, którą serdecznie Wam polecam 🔥.

Dziękuję za zaufanie i egzemplarz do recenzji od wydawnictwa @insignis_media @wydawnictwostorylight (współpraca reklamowa) 🩷.

Informacje dodatkowe o W tych szacownych murach:

Wydawnictwo: Insignis
Data wydania: 2024-04-24
Tytuł oryginału: In These Hallowed Halls: A Dark Academia Anthology
Tłumaczenie: Patrycja Zarawska, Dariusz Żukowski, Jerzy Wołk-Łaniewski
Dodał/a opinię: burgundowezycie

Tagi: opowiadania dark academia

Zobacz opinie o książce W tych szacownych murach

Kup książkę W tych szacownych murach

Pocałunek śmierci
J.T. Ellison0
Okładka ksiązki - Pocałunek śmierci

Krwawe ślady maleńkich stóp prowadzą do kuchni. Na podłodze leży martwa Corinne. Obok siedzi jej wystraszona półtoraroczna córeczka... Śledztwo prowadzi...

Sami w eterze
Olivie Blake0
Okładka ksiązki - Sami w eterze

Nowa powieść autorki bestsellerowego The Atlas Six. Współczesne, intymne studium czasu, przestrzeni oraz natury miłości.   Pewnego dnia dwoje ludzi wpada...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis