W zmowie z mordercą

Dzisiaj przychodzę do Was z książką, która swoją premierę miała już dawno temu za lasami, za górami i pięknymi krainami. A ja pierdoła, przeczytałam ją dopiero teraz i do tej pory nie mogę sobie darować, dlaczego tyle czasu odwlekałam ją w czasie. Zdjęcie do niej zrobiłam ponad rok temu i musiało nabrać swojej mocy, aż do dzisiaj, aby w końcu wyjść i ujrzeć światło dzienne😁
Na początku czytania nie byłam w stanie skupić się na samej książce, bo myślami byłam w Zakopanem, w samym sercu gór, gdzie ostatnio spędzamy wakacje. Czytając, wzięło mi się na wspomnienia i zatęskniłam za tym klimatycznym i urokliwym miejscem. Jest to jedno z tych magicznych i wyjątkowych zakątków, w którym zakochasz się do reszty.

🌿 Podczas wycieczki w góry wraz z ojcem, jedenastoletnia Natalia Gajosz zostaje porwana. Po kilku dniach policja odnajduje jej ciało. Nie ma żadnych śladów, a jedyny podejrzany popełnia samobójstwo. Policja tym samym postanawia umorzyć postępowanie. Po piętnastu latach zagadkę próbuje rozwiązać dziennikarz śledczy Paweł Wolski. Im bliżej jest rozwiązania sprawy, tym dochodzi do, co raz to przerażających faktów związanych z zabójstwem dziewczyny.🌿
"W zmowie z mordercą" był debiutem @bartlomiej_kowalinski_autor , którym kupił mnie w zupełności. Świetny thriller trzymający w napięciu, w którym nie sposób odgadnąć, kto jest do końca mordercą. Wciągająca i zarazem interesującą fabułą z morderstwem w tle, mająca miejsce w zapierających wdech w piersiach górach. Czego więc można chcieć więcej od dobrej powieści? Dla mnie ta książka ma wszystko, czego oczekuje od porządnej lektury, która pochłonie mnie w całości i nie będę w stanie się od niej oderwać.
Na chwilę obecną autor wydał już kolejną część z serii o dziennikarzu Pawle Wolskim i już sama okładka jest powalająca i zachęca po jej sięgnięcie, a co do treści jeszcze muszę się przekonać, bo wszystko przede mną.
Klimatyczna okładka, interesującą fabuła, dynamiczna akcja, chociaż z początku zaczyna się powoli i ostrożnie, to dopiero z biegiem czasu zaczyna nabierać tempa, tworząc fenomenalny kryminał. Przemyślane i ciekawie wykreowane postacie. Żadna z tych osób nie jest przypadkowa, moim głównym faworytem jest młody, inteligentny i dociekliwy dziennikarz Paweł. Napięcie rosło z każdym zwrotem akcji, tym samym w żaden sposób nie nużyła, a czytanie jej to była sama przyjemność. Jeśli chodzi o sprawcę, to autor bardzo umiejętnie wodził czytelnika za nos, że do końca nie byłam w stanie wytypować mordercy.
Jest to szczególna propozycja dla fanów kryminału, szczytów górskich. To w szczególności historia o tym, co w życiu najważniejsze, czyli dążeniu do prawdy za wszelką cenę. Uważam, że ta powieść jest genialna i jedna z lepszych, która w ostatnim czasie przeczytałam, nie spodziewałam się, że będzie ona, aż tak dobrym debiutem, brawo👏

Informacje dodatkowe o W zmowie z mordercą:

Wydawnictwo: Dreams
Data wydania: 2020-10-06
ISBN: 978-83-66297-77-7
Dodał/a opinię: Klaudia Hańczuk

Zobacz opinie o książce W zmowie z mordercą

Kup książkę W zmowie z mordercą

Tylko ci, którzy naprawdę musieli dotrzeć gdzieś za wszelką cenę, nie dawali za wygraną.

Twarz bestii
Bartłomiej Kowaliński0
Okładka ksiązki - Twarz bestii

Nikt nie rodzi się bestią... W sądeckiej rzece odnaleziono zwłoki miejscowej dziewczyny, a ostatnią osobą, z którą się spotkała, był jej chłopak. Przypadkowy...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis