We mgle

Tom 1 cyklu Jessica Shaw

Jessica Shaw prywatny detektyw, specjalistka w odnajdywaniu zaginionych osób, nie ma stałego miejsca zamieszkania. Po śmierci ojca, jedynego rodzica, wszystko sprzedała i ruszyła w podróż po Ameryce, tak jak poprowadzą zdobyte zlecenia.

Pewnego dnia otrzymuje anonimowego e-maila, ze zdjęciem zaginionej dziewczynki. Informacja, najpierw wywołuje uderzenie gorąca, mdłości, niedowierzanie, na zdjęciu jest nie kto inny, tylko ona sama w wieku 3 lat. Po pierwszej fali szoku i konsternacji odzywa się w niej ciekawość i wrodzona natura śledczego, nieodparta potrzeba wyjaśnienia tej sprawy. Jessica rozpoczyna prywatne śledztwo, sięgające korzeni do pewnej historii kryminalnej sprzed 25 lat.

Zaskakująco wciągający kryminał, autorka zgrabnie, bez nadmiernego komplikowania fabuły, snuje opowieść o poszukiwaniu prawdy. Nie znajdziemy tu opisów skomplikowanych i makabrycznych zbrodni z nadmierną brutalnością. Tu autorka z cierpliwością i precyzją niczym tkacz z początkowo niezwiązanych ze sobą nici, finalnie tworzy jedną wielką całość, mającą silne umocowanie w przeszłości.

Książka składa się z 39 krótkich rozdziałów, rozpisanych na kilka osób. Nie ma w nich zbędnych opisów, przez co czyta się szybko, a świetnie wyważona fabuła ze strony na stronę, wzbudza w czytelniku coraz większą ciekawość i zaangażowanie.

Jessica to osobliwa postać z umiejętnością obserwacji i dedukcji, taką, którą od razu darzy się sympatią. Ta życzliwość pozwala nam na wcielenie się w rolę detektywa. Wraz z bohaterką skupiamy się na motywach i poszukiwaniu dowodów, które pomogą zrozumieć, co tak naprawdę tam, przed laty się wydążyło. Zagadka kryminalna, jaką próbuje rozwikłać bohaterka, nie jest łatwa, bo dotyczy jej osobiście. Zwłaszcza że po śmierci ojca Dziewczyna straciła poczucie zakorzenienia, a po anonimowej informacji, fasada jej świata zachwiała się jeszcze bardziej.

Intrygująca historia, która podbije serce niejednego fana gatunku. Ci, którzy stawiają, na dobrze skrojone crime story, to ta książka z pewnością trafi w ich gusta. Polecam.

Informacje dodatkowe o We mgle:

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2020-07-01
Tytuł oryginału: Thin Air
Dodał/a opinię: Ela-Monia

Zobacz opinie o książce We mgle

Kup książkę We mgle

Bez powrotu
Lisa Gray0
Okładka ksiązki - Bez powrotu

Bywa tak, że morderca nie czuje wyrzutów sumienia. Wtedy rachunek musi zapłacić ktoś inny. Jessica Shaw, porywcza, nieustraszona detektywka znana czytelnikom...

Ukryte
Lisa Gray0
Okładka ksiązki - Ukryte

Życie byłoby nie do zniesienia, gdybyśmy pamiętali wszystko. Rzecz jednak w tym, by wiedzieć, co zapomnieć. A za własną zbyt krótką pamięć Rue Hunter może...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;