Wielkie idee dla zabieganych

Łyknęłam tę wiedzę w pigułce, ale nie powiem, żeby była smaczna. Nie do końca rozumiem, do kogo kierowana jest ta książka i w zasadzie po co... w ogóle jest. Nie wydaje mi się, żeby dorosły czytelnik, taki chociaż trochę zainteresowany światem, mógłby dowiedzieć się z niej czegoś nowego.

Rozdziały są ekstremalnie krótkie i ogromnie różnorodne, dlatego lektura przypomina trochę czytanie miniaturowej wersji encyklopedii. Chociaż to też nie do końca prawda, bo w głowie prędzej utkwi luźny styl autora i żartobliwe (ale mało zabawne) podejście niż wartościowe fakty. Największą konfuzję wywoływały we mnie te fragmenty, w których Thomson pisał, że nie ma miejsca, żeby rozwinąć temat, ale takie i takie nazwiska są ważne w tej dziedzinie. Ok, co mam teraz z tą linijką anonimów zrobić?

Z której strony bym nie podeszła, taka forma mi nie leży. "Astrofizyka dla zabieganych" Tysona też nie wgłębiała się w tematy jakoś mega mocno, a była dużo ciekawsza i dostarczała więcej naukowej rozrywki niż usiłuje to robić Thomson. Czuję się skutecznie odstraszona, ale polecam innym przekonać się na własnej skórze, a nuż chwyci.

Informacje dodatkowe o Wielkie idee dla zabieganych:

Wydawnictwo: Insignis
Data wydania: 2023-11-08
Kategoria: Popularnonaukowe
Tytuł oryginału: Mini Big Ideas
Tłumaczenie: Dominika Braithwaite
Dodał/a opinię: mysilicielka

Tagi: popularnonaukowe Literatura faktu

Zobacz opinie o książce Wielkie idee dla zabieganych

Kup książkę Wielkie idee dla zabieganych

Filozofia dla zabieganych. Mała książeczka o wielkich ideach
Jonny Thomson0
Okładka ksiązki - Filozofia dla zabieganych. Mała książeczka o wielkich ideach

"Filozofia dla zabieganych" zachęci Cię do licznych rozmyślań i refleksji. Poznaj idee największych myślicieli od starożytności po współczesność i nie...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;