Woła mnie ciemność

Tom 1 cyklu Daję Ci wieczność

Niedawno postanowiłam, że zapoznam się wreszcie z audiobookami. Moją pierwszą książką z lektorem stała się Woła mnie ciemność, której autorką jest Agata Suchocka.
Na początek podam Wam opis, by dać namiastkę tego, na co musicie się przygotować 🙂 Wierzcie mi, jeśli gdzieś w mrokach duszy trzyma się w Was tęsknota za ciemną stroną, historie Anne Rice są w prywatnej bibliotece umysłu jako jedne z ulubionych, lub macie choć słabość do filmowego Lestata, w wykonaniu Toma Cruise'a, to...Ciemność zwabi do książki i Was.
Zatem...
Armagnac Jardineux, dziedzic amerykańskiej fortuny, wyrusza do Europy, by posmakować rozrywek i odebrać należyte wykształcenie. Wojna secesyjna pochłania jego majątek i młodzieniec zostaje sam w Londynie, bez środków do życia. Jego jedynym talentem jest wirtuozowska gra na fortepianie. Dzięki tej umiejętności trafia pod skrzydła tajemniczego mecenasa – lorda Huntingtona, który roztacza przed nim wizję życia pełnego luksusu i uwielbienia tłumów. Kim tak naprawdę jest lord i co łączyło go z babką Armagnaca, Blanche Avoy? Jaka jest cena kariery, którą Armagnac rozpoczyna w duecie z charyzmatycznym skrzypkiem – Lotharem? Jak dogłębne zepsucie kryje się pod blichtrem salonów londyńskiej socjety? Czy młodzi muzycy gotowi będą zaprzedać swoje dusze, by wspiąć się na szczyt? Czy Armagnac odpowie na zew ciemności? CZYTA: FILIP KOSIOR
Dobry lektor nie tylko poprowadzi Czytelnika między słowami książki. On zaczaruje tym słowem, sprawiając, że chce się poznać więcej, wnikając wraz z nim w postępki bohaterów i poznając ich dusze. Pan Filip Kosior znakomicie oddaje klimat powieści, prowadząc nas przez meandry uczuć bohaterów, śmiałe sceny erotyczne, oraz drogę krwi, gdy obserwujemy przemianę oczami Armagniaca(którego polubiłabym, gdyby lepiej myślał o niewolnikach). Opisy miejsc dają nam pewien obraz sentymentalny, wypełniony dziełami sztuki, kunsztowną zastawą, wykwintnymi strojami i zmyślnymi sztuczkami w makijażu. Świat, przedstawiony wyobraźnią pisarki jest pozbawiony romantycznej otoczki. Nie znajdziemy w nim posypanych srebrnym brokatem torsów( ukłon w stronę cyklu Zmierzch - wybaczcie, musiałam).Jest brutalny, lecz zarazem pełny oddania i lojalności. Zapewne Waszą uwagę zwróci Lothar - zmienny, zepsuty chłopiec, zaplątany w wir uczuć między miłością a nienawiścią. Można poczuć do niego słabość i tu zamarzyła mi się nawet filmowa adaptacja dzieła, w którym ową zmienność oddałby aktor o podobnym typie. To książka dla wielbicieli prozy Anne Rice, choć znaleźliby się pewnie i tacy spoza tego kręgu. Zajmująca nawet bez niesamowitego głosu Filipa Kosiora.
Lecz nie dla każdego.
Ciekawostką jest , że technika, nazwijmy to, pozyskania krwi, jest inna niż typowych krwiopij...hmm, nocnych łowców(poprawność pseudopoprawna - słówko nr2 celowe), ginie tu bodajże tylko jedna niewiasta, zapewne piękna(żal mi jej, przyznaję).
Schematycznych wręcz zachowań brak, więc można odłożyć czosnek 😉
Woła mnie ciemność jest pierwszym tomem cyklu Daję Ci wieczność.
KSIĄŻKA ZAWIERA TREŚCI NIEODPOWIEDNIE DLA NIEPEŁNOLETNICH ORAZ TAKIE, KTÓRE MOGĄ URAZIĆ DOROSŁYCH
Audiobook był wielką przygodą. Polecam słuchać, dla dodania sobie klimatu. Wciągającą historię znakomicie uzupełnia fascynujący głos. Lektor zmienia też tonację dla postaci występujących w książce. Warto się zatracić!
Wspomnę jeszcze o muzyce, przewijającej się między słowami.
Skrzypce. Fortepian.
Muzyk że mnie ten sam co ze słonia baletnica, ale i tak ją słyszałam...Pełną pasji i namiętności, pożądania i zatracenia. Jest obecna, tętni w uszach i sercach bohaterów.
Innymi słowy...Wpadłam po uszy( dosłownie)
Na pewno sięgnę po inne części. Polecam.

Informacje dodatkowe o Woła mnie ciemność:

Wydawnictwo: Initium
Data wydania: 2018-02-14
ISBN: 978-83-62577-66-8
Dodał/a opinię: Mayene

Zobacz opinie o książce Woła mnie ciemność

Kup książkę Woła mnie ciemność

Bezdroża mroku
Agata Suchocka 0
Okładka ksiązki - Bezdroża mroku

Iskra, która zapłonęła w Nowym Orleanie pomiędzy Thomasem Greenbourghiem i Lotharem Mintze, ma szanse przeistoczyć się w płomień na sielskiej angielskiej...

Pianissimo
Agata Suchocka 0
Okładka ksiązki - Pianissimo

Ona jest sponiewieraną przez los desperatką, bez lęku pędzącą drogą ku samozagładzie. Zdawać by się mogło, że ma wszystko, jednak to, co było dla niej...