WORLD WAR Z. Światowa wojna zombie w relacjach uczestników

kingaczyta.blogspot.com Czytało mi się tę książkę nierówno. Były fragmenty, które mnie wynudziły i nijak mogłam się wczuć w opowiadaną historię. Te zaś, które mi się spodobały, były zdecydowanie za krótkie. Ogólnie oczekiwałam od tej książki czegoś innego, przede wszystkim spodziewałam się innej narracji i jednej historii. Autor zdecydował się jednak na inną formę i walkę z zombie opisał za pomocą krótkich wywiadów z różnymi osobami, które tę wojnę przeżyły; mamy relację i zwykłych zjadaczy chleba (te najbardziej mi się podobały, ale też zbyt szybko się kończyły), ale też osób stojących u władzy, ważnych osobistości. Mamy okazję poznać różne punkty widzenia, zagłębić się w psychikę tych osób, zastanowić się nad ich decyzjami i postępowaniem. Przyznaję, że nie czytałam recenzji zanim po tę książkę sięgnęłam. Nie przeczytałam też opisu, chciałam przeczytać tylko coś o zombie. Ta książka niby o tym traktuje, ale więcej czasu spędziłam przy jej czytaniu na skupianiu się na psychice bohaterów, niż na samej akcji, bo po tym względem w moim odczuciu było słabo. Czytało mi się ciężko. Miejscami nie czułam kompletnie zainteresowania, o emocjach już nawet nie wspominam. Moje zaangażowanie w lekturę było bliskie zeru. Czułam się jakbym czytała jakiś nudny, pisany bez emocji raport, suchą relację. Jakby tego było mało dobijał mnie wojskowo-polityczny bełkot, w którym się po prostu gubiłam i nie wiedziałam, o co chodzi. Fanką polityki nigdy nie byłam, więc raczej tego temu w książkach też unikam. Tutaj było go za dużo.

Informacje dodatkowe o WORLD WAR Z. Światowa wojna zombie w relacjach uczestników:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2013 (data przybliżona)
Tytuł oryginału: WORLD WAR Z. AN ORAL HISTORY OF THE ZOMBIE WAR
Ilustracje:Dymitr Miłowanow/TARGET PRESS/EAST NEWS/Grzegorz Kalisiak/Maciej Szajkowski, Liviu Matei/ Chris Spooner
Dodał/a opinię: agnik66

Zobacz opinie o książce WORLD WAR Z. Światowa wojna zombie w relacjach uczestników

Kup książkę WORLD WAR Z. Światowa wojna zombie w relacjach uczestników

Minecraft. Wyspa
Max Brooks0
Okładka ksiązki - Minecraft. Wyspa

Bestseller ,,New York Timesa" Pierwsza oficjalna powieść Minecrafta! Bohater, który niespodziewanie znalazł się w świecie Minecrafta, musi poznać...

WORLD WAR Z. Audiobook. Światowa wojna zombie w relacjach uczestników
Max Brooks0
Okładka ksiązki - WORLD WAR Z. Audiobook. Światowa wojna zombie w relacjach uczestników

Hordy głodnych i wściekłych zombie nadciągają! Jesteście przygotowani na WOJNĘ TOTALNĄ?            Najpierw w Chinach pojawia się pacjent ,,zero" zarażony...