Żadanica

Tom 14 cyklu Lipowo

[ RECENZJA ]

Katarzyna Puzyńska „Żadanica”
Wyd. Prószyński i S-ka

Po wielu przygodach, tragediach i utracie bliskich, Lipowo wraca powoli do normalnego, codziennego życia. Przekonane, że pewne sprawy zostały zamknięte a winni odbywają zasłużoną karę, malowniczą wioskę opanowują tym razem tajemnicze maltanki.
Daniel Podgórski będąc już na emeryturze postanawia rozwinąć agroturystykę. Czeka na pierwsze klientki, z którymi jak się okazuje ma wywoływać duchy. W tym samym czasie pokolei giną kolejne osoby.
Kiedy ofiarą żadanicy pada dziesięcioletnia Dagna, postać wiedźmy, staruchy i kobiety z lasu staje się realna.
Nikt nie podejrzewa, kto tak naprawdę stoi za zbrodniami. Choć każdy ma motyw i kieruje się chęcią zemsty, to czuje się jednocześnie bezkarny i bez winy.
Czy żadanice naprawdę posiadają tajemniczą moc? Czy ludzkie pragnienia potrafią sprawić, że tracą oni świadomość i jasność logicznego myślenia? Do czego otarcie doprowadzić rządzą zemsty? I co najważniejsze, kim okaże się autorka maltanek????
Pełna pytań, emocji i fantastycznie operująca czytelnika najnowsza postać Kasi Puzyńskiej to moim zdaniem najlepsza cześć serii o Lipowie. Trzymająca w napięciu do ostatniego zdania. Wypełniona zwrotami akcji po brzegi i scenami niczym z rasowego horroru to to, co idealnie trafiło w moje serce!
Mocna! Odważna! Niepowtarzalna!
Nie ma wątpliwości, że podczas czytania „Żadanicy” w głowie myśli wirują jak szalone, tworząc wir, burzę i huragan.
Totalny odlot, zaskoczenie i pragnienie więcej, więcej i więcej. Niecierpliwe oczekiwanie na rozwiązanie zagadek i uzyskanie odpowiedzi na wciąż rodzące się pytania.
Ja również podczas czytania stworzyłam własną maltankę szepcząc jej do ucha, by spełniła pragnienie moje i czytelników Kasi.
Ekranizacja Lipowa! To się musi wydarzyć!
10/10!
Chylę czoła @puzynska i @proszynski_wydawnictwo w podzięce za egzemplarz i przygodę z innego wręcz wymiaru.
Zapomniałam, że żyję! 😉

Kup książkę Żadanica

Śreżoga
Katarzyna Puzyńska0
Okładka ksiązki - Śreżoga

Dwunasty tom sagi o Lipowie.Ktoś czai się z siekierą w ciemności. Sierżant sztabowy Radosław Trawiński boi się, że to aspirant Daniel Podgórski, który...

Policjanci. Bez munduru
Katarzyna Puzyńska0
Okładka ksiązki - Policjanci. Bez munduru

Najpoważniejsze przestępstwa i najbrutalniejsze zbrodnie to ich codzienność. Funkcjonariusze operacyjni i dochodzeniowi wydziałów kryminalnych oraz...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis