Złamana obietnica
opowiadania >Każdy z nas, pod wpływem chwili i emocji podjął się wyzwania ponad siły. Dał słowo niemające pokrycia w rzeczywistości. Honor przekładając nad miary, aby tylko wyjść z zaistniałej sytuacji z twarzą. Jednak są rzeczy niezależne od nas, takie, na które nie mamy wpływu. Takich, którym biegowi zapobiec nie jesteśmy w stanie. Wiele razy przysięgi nie znajdują odzwierciedlenia w czynach.


Ja, zawiodłam Dumną. Stworzenie, które ufało mi bezgranicznie…


„W spojrzeniu mojego konia mogę dojrzeć miłość, oddanie i bezgraniczne zaufanie, którym mnie obdarza. Jej serce należy do mnie, jest stworzone dla mnie. Będąc razem nie ma dla nas rzeczy niemożliwych. Przekraczamy wszelkie granice i bariery. We dwie możemy przeskoczyć wszystkie problemy. Nie rozłączy nas nic… Dopiero śmierć. Codziennie na nowo uczy mnie spokoju i cierpliwości. Z radością przyjmuję Jej lekcje i nauki„.


To słowa, którymi nas karmiłam…


Przychodzę, jak co dzień do stajni, a tam zastaje pusty boks. Nie ma Cię. Nie wierzę w to. Padam na kolana i żałuję, iż jeszcze egzystuję, oddycham i czuję Potrzebuję czasu żeby uzmysłowić sobie, że jesteś gdzie indziej. Pamiętam jedynie odjeżdżającą niebieską przyczepę, ale to nie byłaś Ty. Nie, nie moja Ty. Pozostawiłaś po sobie pustkę i strzępki wyprzedanego sprzętu, jaki nosiłaś dla mnie na swoim grzbiecie. O czym myślisz spędzając pierwsza noc w nowym domu…? Pewnie nie rozumiesz, co się dzieje… Już niedługo znów będę blisko. Przytulę i pocałuję Cię. Na nowo poczujesz moje ciepło na swoim grzbiecie. Naszą jedność…


Przyjaciółko moja. Kompanko wszelakiej niedoli, co ja Ci zrobiłam? Nie miałam wyboru, musiałam pozwolić Ci odejść. Codziennie płaczę, wspominam i modlę się byś u nowych państwa miała, jak najlepiej. By nowy właściciel Cię pokochał, wiem, że to nigdy nie będzie taka miłość, jak moja, ale proszę, bądź szczęśliwa. Noś mnie w swoim sercu tak, jak ja pamiętać Cię będę. Zobaczysz jeszcze się odnajdziemy.


Zdobędziemy kolejny puchar i laury, przegalopujemy po łące, poczujemy swój zapach i bliskość, odkryjemy razem nową przygodę.


Razem…


Za życia czy choćby i po śmierci…


Moja piękna 3.04.2013r. w tym dniu wyrwano mi serce, ale niczego nie żałuję. Wspominać Cię będę najpiękniej.


Moja…


Ty…- [1] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów