Magia spojrzenia
opowiadania >Podobno oczy są zwierciadłem duszy człowieka… Uważny, czuły i wrażliwy obserwator potrafi dojrzeć to, co jest niewidoczne od razu. Patrzy głębiej i widzi o wiele więcej od przeciętnej osoby. Udaje mu się wyczytać z nich całą prawdę. Ból, radość, smutek, rozczarowanie… Niewielu jednak podejmuje ten trud, by zagłębić się w spojrzeniu. A tak dużo możemy zyskać i odczytać. Poznać i się dowiedzieć…


Oczy nie znają kłamstwa, tak jak mowa ciała może zwieść. Są niewinne. Pozbawione zła, jakim emanuje nasz świat. Pozostają szczere i ufne. Mają różne odcienie i kształty, ale zawsze na swój sposób piękne. Niebieskie, zielone, szare, herbaciane, cała gama i paleta barw. Jedne bywają małe, półprzymknięte, jakby broniły się przed słonecznymi promieniami, inne duże i wyraziste, jak u kota przeciągającego się leniwie na kanapie. Doskonale ukazują drzemiące w nas stany emocjonalne. Niekiedy przykrywa je osłona łez rozpaczy. Co zwiastuje wszechogarniającą rozpacz… Widok płaczącej kobiety lub dziecka należy do jednych z najbardziej przejmujących.


Te wspomnienia na zawsze pozostaną w moim sercu, wracam do nich z chęcią, a niekiedy nostalgią. Trwają i są obecne w moim umyśle wciąż pełne życia. Tak jakby czas stanął w miejscu. To część mnie, mojej osoby. Oczywiście w pewien sposób ukształtowały człowieka, którym jestem teraz. Dziękuje, że mogłam doświadczyć chwil, pełnych pasji i tych dramatów, których byłam świadkiem. Dzięki temu wiem, co to jest zrozumienie i wrażliwość.


Czasami, kiedy patrzę na mojego psa widzę jak Jej oczy śmieją się do mnie. Przybierają wtedy charakterystyczny wyraz, lekko je zamyka, a ogonek sam chodzi na boki. Wiem, że jest wtedy zadowolona, rozluźniona i odprężona. Robi tą jedyną w swoim rodzaju minkę, kiedy drapię Ją za uszkiem, lub dam smakołyk.


W spojrzeniu mojego konia mogę dojrzeć miłość, oddanie i bezgraniczne zaufanie, którym mnie obdarza. Jej serce należy do mnie, jest stworzone jedynie dla mnie. Będąc razem nie ma dla nas rzeczy niemożliwych. Przekraczamy wszelkie granice i bariery. We dwie możemy przeskoczyć wszystkie problemy. Nie rozłączy nas nic… Dopiero śmierć. Codziennie, na nowo uczy mnie spokoju i cierpliwości. Z radością przyjmuję Jej nauki.


Widziałam konie jadące na rzeź. Ich spuszczone głowy, serca przepełnione żalem. Wzrok błagający o ratunek i pomoc, która tak rzadko przychodzi. Zwątpienie w ludzi, którzy powinni otoczyć je troską i opieką. Zawiedli… Pogodziły się z losem, jaki je czeka. Płaczą w ciszy i milczeniu, roniąc łzy nad tym, co nie uniknione. Do końca mając nadzieję… Do końca pozostając dumnymi stworzeniami…


W oczach partnera doszukuję się porozumienia i bliskości. Czegoś wyjątkowego. Zarezerwowanego tylko dla nas. Wszystkiego po trochu. Miłości, troski, bezpieczeństwa… To, czego kobieta najbardziej pragnie i poszukuje, co tylko ten jedyny dać powinien.


Rodzice dumni z moich sukcesów, chociaż równie wspierający podczas porażek. Wzloty są przyjemne, ale upadki bywają równie potrzebną lekcją, którą godnie przyjmuję. Z szacunkiem i pokorą. Potrafię docenić to, co mam, jak również, co zdobyć mogę, mając u boku osoby, które poprą każdą moją decyzję i wybór.


Spłoszony wzrok sarny wbiegającej na jezdnie. Zagubienie połączone z przerażeniem. Zapatrzenie w reflektory samochodu i rychła śmierć. Oczy mówiące w swojej prostocie … Wszystko….


- Nie rób tego, zatrzymaj się, pozwól mi przebiec…


Zwykle nie mamy czasu na zatrzymanie pojazdu. Ona stoi sama i czeka, prosząc o łaskę.Nieznajomy spotykając mnie po raz pierwszy na ulicy, powiedział:


- Twoje oczy są przepełnione miłością.


Czy to prawda… Tak, teraz wiem to na pewno…
- [1] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów