Ciepłe maile i herbata cz. 3
opowiadania >wiedziała, że choć nie ma mnie przy Tobie, tak jak tego potrzebujesz, tak na prawdę jestem obok, niedaleko, w pobliżu.


Odcinam dni, doba rozciąga się przekraczając swój limit, zegar ugina się pod naporem wysmutniałych godzin, nieprzerwanie myślę o Tobie.


Niebawem będziesz dużą dziewczynką, z pełnym wiaderkiem nowych marzeń, z małymi troskami wplecionymi w warkocz, z pełnymi kieszeniami oczekiwań, z obawami poupychanymi w plecak, z nadzieją pod poduszką na spokojne sny.


Mam pełne dłonie łez, gdy myślę o tym, jak dorastasz na nie moich oczach.


I jakaś niewyobrażalna słabość we mnie pomieszkuje, intensywność smutku i mocarna niemoc, że to nie moja dłoń ociera Twoje łzy, nie moje ramiona tulą do snu. Nie mogę przygotowywać dla Ciebie śniadania, odprowadzać Cię do szkoły, kraść buziaków w przelocie, przeskakiwać z Tobą przez szczeliny w chodniku, zlizywać lukru z pączków, kupować Ci nadziewanej truskawkami czekolady, odganiać ciemnych chmur z Twojego nieba, pilnować minut byś zdążyła na angielski, prasować spódniczek, rozczesywać Twoich włosów po kąpieli, czytać bajek na dobranoc, podpatrywać jak zasypiasz z przyklejonym na buzi uśmiechem.


Izuniu „masz przed sobą świat piękniejszy lepsze dni”.


Przepraszam, że nie znalazłam w sobie więcej siły – ani jednej okruszyny, ani krztyny, ani iskierki, by walczyć, by pędzić przed siebie trzymając Cię za rękę, by starać się pokonać wyrastające na naszej drodze przeszkody, ażeby próbować...


Gdybym tylko mogła powrócić...rozmyślić się, anulować, skasować jednym ruchem ręki, ale...


Jeszcze przytulimy się do siebie z miłością, zbudujemy zamek z piasku, wybierzemy się na długi spacer pośród pól i łąk kwiatami usłanymi, pokruszymy maślane ciasteczka, wsłuchamy się w ciszę naszych serc, pośpiewamy razem Twoje ulubione piosenki, zaśniemy pod wspólną kołdrą, nazbieramy pełne garście kolorowych kamyków, powiesimy w kuchni nowe firanki, rozpalimy ogień w kominku i będziemy tylko dla siebie cały czas.


I niech cały świat puka z pretensjami do drzwi, niech rozgoryczenie pocałuje klamkę, narzekanie zaśnie na ławce w parku, a żal odleci jak ptaki do ciepłych krajów.


Niech się dziwi cały świat, a moje serce Cię matczynie utuli. Będę Twoim cieniem córeczko.A ja zawsze pełna niecierpliwości czekam, aż babcia Irenka znów cichaczem do mnie zadzwoni, a w słuchawce usłyszę „ Kocham Cię mamo Ewusiu”Po policzku Ireny spłynęła łza.


- Ewa, to jest piękne, w każdym calu. Głębokie, osobliwe wyznanie. Tyle miłości ukrytej pod każdą literką. Tyle tęsknoty w każdym przecinku. Wiem, że Ją bardzo kochasz, czuję to. Jesteś dla niej bardzo ważna i ona o tym wie. Ty jesteś jej mamą, chociaż nie biologiczną, nie ważne kto urodził, ważne kto wychowuje, kto troszczy się, czuwa, dba. Ty kochasz ją bezwarunkową miłością. Moja córka nie potrafiła jej pokochać, pokochać ich obydwoje. Uciekła. Nie popełniaj jej błędu. Bądź, z nami, żyj. W naszym życiu dla Ciebie zawsze jest i będzie miejsce. Pamiętaj o tym. Czasami musimy coś stracić, przegrać, żeby wygrać. Żeby docenić. Nic nie jest stracone. Zaczniemy wszystko od początku. A przeszłość będzie tylko tłem, wspomnieniem. Uszytą sukienką, nakręconym filmem. Niech no tylko rany się zagoją, a strupki odpadną. Dajmy czasowi czas, nie popychajmy go niecierpliwością serca. Nie ma co prężyć klaty, skoro coś przygniata. Mamy siebie, mamy tak dużo.Ewa, przytuliła Irenę mocno do serca. Wiedziała, że Ona i Iza, to teraz najbliższe jej istoty.


-Muszę to przeczekać, muszę...


Powiedziała i obie uśmiechnęły się do siebie z czułością, zatapiając swój wzrok w iskrzących się w kominku iskrach.
- [1] [2] [3] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
Wiktoriiia Linia koment
Dodany:2013-05-25 19:31:07, Ocena: 6.0
Czekam na część czwartą.

Ocenił/a na: 6
Ella Linia koment
Dodany:2013-04-14 17:54:14, Ocena: 6.0
Ten list Ewy był piękny. Pokazywał wszystkie uczucia. I nie spodziewałam się takiego obrotu spraw...

Ocenił/a na: 6
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów