Słóżba czy śmierć ?
opowiadania >na mokrej ściółce patrząc jak ona przygląda mu się z zaciekawieniem, jakby oceniając. Po chwili która wydawała się wiecznością, pochyliła się zbliżając usta do jego ucha i szepnęła:
-Służba czy śmierć ?-popatrzyła na niego jakby zastanawiając się co z nim zrobić- Wiesz podobasz mi się, od wielu, wielu lat nikt nie pokonał mojego sługi. W nagrodę pozwolę ci zdecydować.
Spojrzał na nią szeroko otwartymi oczami zaczynając pojmować w jak beznadziejnej sytuacji się znalazł. Ultimatum. To chyba najlepsza nazwa na to właśnie otrzymał. Ale...Ale kim ona jest, decydując się na służbę jej mógł go spotkać los gorszy niż śmierć. A jednak chciał żyć. Przyglądała mu się jakby znała każdą jego myśl. Mogła go zabić a on jakoś w to nie wątpił.
-Nie musisz odpowiadać, wystarczy, że skiniesz głową.
Spojrzał w jej oczu, tak jak śmiech wydawały się nie pasować do jej wieku, pełne samo zadowolenia i rozbawiania. Powoli pokiwał głową, tyle jeszcze życia miał przed sobą, nie chciał ginąć. Kto wie może nie będzie tak źle. Uśmiechnęła się promiennie i dalej się uśmiechając błyskawicznie wbiła wyjęty znikąd srebrzysty sztylet. Próbował się wyrwać, uciec ale trzymała go zadziwiająco mocno tak że nie mógł się nawet ruszyć. A więc jednak mnie zabije, pomyślał. Wyrwała ostrze z jego piersi, krew bluzgnęła wokół, na ściółkę, na nią. Przejechała językiem po ostrzu, powolnym lubieżnym ruchem. Znów odniósł wrażenie ze jest ona dużo starszą osobą jakby zamkniętą w zbyt młodym ciele. Ale to już obserwował przez mgle która zbliżyła się powoli jakby nieśmiało zakrywając wzrok i odbierając siłę. Szarpnął się, ostatni raz, rozpaczliwie chcąc uciec, jednak nie miał już siły.
-Walczysz, to dobrze, może jednak coś z ciebie będzie.
Ujrzał jeszcze jej szeroki uśmiech. Potem nie widział już nic...


- [1] [2] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów