BABSKIE WALENTYNKI
opowiadania >żadnym pozorem nie przychodziła czternastego lutego.
Walentynki wypadały we środę, kiedy Ola miała najmniej lekcji.
Postanowiła zrobić sobie dzień wolny od szkoły. Napisała do Dawida smsa, żeby przyszedł wieczorem, tak koło szóstej. Trochę się zdziwiła, że nic nie odpisał, ale wkrótce o tym zapomniała. "Pewnie nie usłyszał dzwonka, bo kupuje mi jakiś śliczny prezent walentynkowy.", pomyślała i uśmiechnęła się do siebie. Była taka szczęśliwa! Znalazła książkę kucharską swojej mamy i postanowiła zrobić pyszną kolację dla dwojga. Ale że w książce przepisy wydawały jej się za trudne, doszła do wniosku, że zrobi spaghetti. Poszła na zakupy po warzywa i żółty ser. Przy okazji kupiła butelkę czerwonego wina i kilka czerwonych świec...
Ola odłożyła zdjęcie na ławę. Po chwili wzięła je i podarła na drobne kawałeczki. Łzy strumieniami spływały jej po twarzy, rozmazując makijaż, nad którym tak długo pracowała. Przez łzy popatrzyła jeszcze na ławę, na której ustawione były dwa nakrycia z kieliszkami do wina i czerwonymi serwetkami w serduszka. Na środku ławy stał świecznik z na wpół wypalonymi czerwonymi świecami. Ola wstała z kanapy jak automat i o mały włos nie nadepnęła Burej, która kręciła się koło jej stóp. Ola podeszła do telefonu i chyba setny raz w ciągu ostatnich kilku godzin nacisnęła przycisk odsłuchiwania wiadomości.
"Cześć, Olka! To ja, Dawid. Słuchaj, wiem, że to chamskie z mojej strony, ale po tym, co mi opowiedzieli o tobie, nie mogłem inaczej postąpić. Wymyśliliśmy z chłopakami taką karę dla ciebie, która mogłaby cię najbardziej zaboleć: sprawić, żebyś się zakochała i rzucić, tak jak ty to robiłaś. To za tych wszystkich, którymi się tylko bawiłaś. Żegnaj i mam nadzieję, że się więcej nie spotkamy. Wyjeżdżam. Wesołych walentynek!"


LUTY 2007


- [1] [2] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów