404NOTFOUND - Rozdział 7
opowiadania >Sławek był najstarszy – miał dwadzieścia, a nie jak reszta dziewiętnaście lat. Ale to gdybanie Daniela K.


Rzeczywistość była inna. Rzeczywistością był pył z papierosa we włosach chłopaka. Czarny kopnął Dana w brzuch; Silny dopalił peta i rzucił w stronę ofiary. Nie wycelował, więc kopnął nastolatka w tył głowy i splunął na niego; kolejne pudło.


Jakby na cichy rozkaz wszyscy zaczęli kopać rówieśnika, gdzie tylko się dało. On zaś nie wydał z siebie najmniejszego dźwięku. To zdenerwowało oprychów, którzy wzmocnić siłę. Starali się kopać tak, żeby nie było później najmniejszych śladów. Może mądrzy to nie byli, jednak woleli nie być ścigani o pobicie kogoś takiego... tak nic nie wartego, jak śmieć przed nimi. Silny machał ręką i chłopaki powoli przestali.


To było niczym w horrorze. Zwłaszcza, że dokoła zaczęła pojawiać się mgła, a świat przybrał kolor lekko jasnobrązowy.


Chłopak czuł się jak ofiara filmu. Wiedział zawsze co się dzieje, co się będzie działo na ekranie; że ofiara powinna iść tu albo tam, ewentualnie zrobić to albo tamto. Zawsze łatwo się to komentowało. Dan myślał, że gdyby był na miejscu bohatera w jakimś filmie dałby sobie radę o wiele, wiele, wiele lepiej. Ale teraz, gdy już był na miejscu to wiedział jedno – ofiara zna możliwe opcje, problem polega nie na tym, że się boi (choć i to miało wpływ), ale na tym, iż tych opcji jest za dużo. Naprawdę o wiele za dużo. I wtedy się nie ma pojęcia, co zrobić. Najczęściej jest to tak fatalne zdarzenie, iż wybiera się głupie pomysł z wszystkich możliwych. Tak, naprawdę głupie pomysły...


Daniel usiadł i zaczął się śmiać, więc tamci spojrzeli na siebie, następnie zarechotali. Choć było po nich widać, że bardziej się boją.


- Debilowi jest mało! - Zarżał Benek.


Dan, drżącymi rękoma, wyciągnął zawiniątko z buta.


Kolejna salwa śmiechu; chłopak dostał migreny; potarł brwi.


Rechot; Daniel zamknął oczy. W jednej chwili stał się Kirą. Nie bał się niczego, postawił wszystko na jedną kartę; czuł się, jakby licznik jego życia z jednego procenta wzrósł do co najmniej pięciu, a ekwipunek z prowizorycznego sztyletu stał się tarczą, zbroją i mieczem najwyższej jakości zdolnym przeciąć ich wszystkich na pół. Przed sobą zobaczył cztery olbrzymy-zombie. Teraz, ta chwila, wszystko albo nic.


Podniósł się, podbiegł.


Trafiony!


Ryk bólu, potwory uciekły.


Daniel opadł na ziemię. Z ręki wyleciał mu sztylet; upadł koło twarzy chłopaka. Ten zaś padł na ziemię lewym bokiem.Obudził się kilka minut po siedemnastej. Leżał więc ledwo żywy, cholernie zmęczony. I spóźniony do domu. Dwie godziny. To i tak nieźle. Mama wraca za godzinę, mam czas – przemknęło mu przez głowę.


Nie miał pojęcia, jak znalazł się w parku i dlaczego sztylet znajdował się w jego dłoni, ale gdy tylko go obejrzał, od razu wrzasnął. Cały we krwi. Zerknął na swoje ciało, maksymalnie przerażony, jednak nic nie znalazł. Nawet jednej ranki, zadrapania czy czegokolwiek, choć wszystko go bolało. Nie pamiętał nic. A bardzo chciał wiedzieć dlaczego leżał w parku, ze sztyletem w dłoni. Zwłaszcza, że ostrze było pobrudzone cząstką jakiegoś człowieka... zwierzęcia? Coś mu podpowiadało, że Kira będzie wiedział, jednak nie miał teraz czasu go o to zapytać. Brak dowodów na to, że to jego krew trochę go uspokoił.


Wstał chwiejnie. Za pierwszym razem upadł, zaś druga próba się powiodła.


Intuicyjnie się rozejrzał.


Książki.


Dostał lekkiej migreny, mimo wszystko zignorował ją i pozbierał swoje rzeczy. Chwilę później wracał już do domu. Nie chciał myśleć o tym, że nie pamięta, co się stało. Pewnie przypomni sobie w nocy, pod postacią snu.


- [1] [2] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
oleczka31 Linia koment
Dodany:2012-08-31 11:12:50, Ocena: 5.0
Treść ciekawa, ale proszę przeczytaj wolno, jeszcze raz całe opowiadanie - są błędy.
Pilar Linia koment
Dodany:2012-08-31 13:58:57, Ocena: 5.0
No cóż są błędy owszem. Pewnie panie korektorka nie zauważyła;) Wybacz, tak mi się wymsknęło, ale broń Panie niezłośliwie:) Choć wreszcie mamy do czynienia z długością należytą:) Lecę dalej.

Ocenił/a na: 5
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów