Fizyka na mecie
opowiadania >na jakiejś ulicy. Pod pływalnią kupiła sobie piwko, a nawet małą ćwiarteczkę, z których to składników postanowiła uczynić godziwy


napitek. Zarzucało ją przeraźliwie, chodnik był nierówny, a potem samochody na nią trąbiły, gdy zygzakiem przekraczała ulicę widząc nadjeżdżający autobus.


Pewien nagły impuls nakazał Basi Sobas jechać do domu na Piaskówkę, do jego (jej?) chaty. Trzeba odpocząć po tych kwachach. Opadła osłabiona na siedzenie w autobusie, butem zdusiła kiepa, który wprost z jej ust spadł na podłogę. Wzruszyła ramionami w odpowiedzi na zgorszone spojrzenia współpasażerów. Ułożyła sobie reklamówkę z trunkami na kolanach i patrząc tępo przed siebie, wystukiwała wyimaginowany rytm. I już chude kolanka jej latały, buty


przytupywały, nawet pogwizdywała sobie jakiś rockowy przebój. W tym miłym nastroju dotarła do chaty. Otworzyła Dominika.


- Cze skarbie! - z uwodzicielskim uśmiechem wypowiedziała Basia Sobas gramoląc się do chałupy.


Dominika wcale nie wyglądała na zadowoloną, Basia Sobas szybko zaczęła robić w myślach rachunek sumienia.


- Dwa dni mnie nie było w chacie, z Radosławem chlałem... A potem... - paniora zaczęła ogarniać biedną Basię Sobas.


- Czego tu chcesz? - Dominika przybrała pozę SS-mana.


- Seba mnie wkręca, ty mnie wkręcasz, nie marudź guupia, daj mi coś bezalkoholowego do picia, bo łeb mnie napierdala, Jezuu... - to mówiąc Basia Sobas odsunęła na bok Dominikę i wyłożyła się na łóżku.


Tego już było za wiele, pohańbiona pani i władczyni tej chaty sprawnym ruchem wpiła rękę we włosy Basi Sobas, zwlokła ją z łóżka i wyprowadziła za drzwi. Głuche trzaśnięcie oznajmiło całkowity brak odwrotu biednej Basi Sobas. Stojąc pod drzwiami jak idiotka grzebała w kieszeniach z nadzieją.


- Nie mam kurna za dużo hajsu - stwierdziła i powlokła się po schodach na dół. Oślepiło ją słońce, było jej słabo, niedobrze i bolał ją brzuch. Byłaby usiadła na


pobliskim murku, gdyby nie widok zapierający dech w jej chudych piersiach. Ulicą kroczył pobrzękując puszeczkami pełnymi browara, Krzysiu S we własnej osobie. Tego było za wiele, Basia Sobas zatoczyła się i niestety, ponownie w tym feralnym dniu, padła zemdlona. Prosto pod nogi Krzysia S. Prócz charakterystycznego plaśnięcia upadającego bezwładnie ciała, rozległ się brzęk tłuczonej ćwiartki, a puszka browara potoczyła się beznadziejnie z chodnika na sam środek ulicy. Krzysiu S zgłupiał. Jego wyłupiaste oczy nerwowo śledziły losy basinego browara, a zarazem spoglądały na właścicielkę pechowego napitku leżącą bez ducha u jego stóp. Przez mózgowinę Krzysia S (niezwykle skąpo pofałdowaną), przebiegł milijon myśli:


1. Trzeba ją reanimować.


2. Zostawić ją, nie jego biznes.


3. Dlaczego ona miała przy sobie alkohol?


4. Trzeba ją uratować, może się odwdzięczy.


5. Jest brzydka!!!


6. Ale ma w twarzy coś jakby znajomego.


7. Ale gdzie ja ją wezmę?


8. Dominika będzie marudzić.


9. Jestem genialny! Kurna, wezmę ją do Radosława, mieszka wszak rzut moherem stąd.Doszedłszy do takiego consensusu, zarzucił (na szczęście lekką) Basię Sobas na plecy i ruszył w znanym sobie kierunku. Ledwo żywy ze zmęczenia wszedł na


pierwsze piętro. Basia Sobas tylko raz otworzyła rozmyte alkoholem oczy, jęknęła: - O kurwa, to niemożliwe! - I znów zwisła nieprzytomnie w kościstych ramionach Krzysia S. Mało biedaczek nie wywinął orła o pijackie szczochy obficie rozlane na schodach. Szczerze mówiąc miał ochotę upuścić bezwładne ciało w te nieczystości, ale COŚ go przed tym powstrzymywało. Poza tym wiedział, że takie upuszczone indywiduum potrafi narobić nieziemskiego wrzasku, lądując w pijackich szczochach. Miał na ten temat dawno wyrobione zdanie. Wszystkie dupy potrafią krzyczeć i marudzić. Stara ma nerwa, siora ma nerwa, Dominika, jego wybranka, ma wiecznego nerwa. (Istotnie Dominika „schowałaby jego oczy do swojej kieszeni”, tyle że zagrożenia były w tym wypadku czysto fikcyjne i samowolnie przez Krzysia S wymyślane). W każdym razie biedaczek dowlókł się w końcu pod drzwi Radosława, wykończony i wysuszony tą długą abstynencją. Ułożył Basię Sobas na wycieraczce. Zastukał niespokojnie i nadsłuchiwał. Istotnie, po chwili rozległo się człapanie i otworzył Radosław ozdobiony sterczącymi na wszystkie strony jasnoblond włosami. Odziany był w podarte dżinsy i nieświeży podkoszulek. Z nieodłącznym szlugiem w ręce witał przyjaciela, który wszakże prócz Basi Sobas niósł też browary.


- Jezuu, jaki ja jestem silny! - oznajmił Krzysiu S na wstępie.


- Kurna chopie, jajca, zara ci opowiem, teraz muszę se odpocząć...


Radosław wciągnął w czeluście swojej gawry słaniającego się Krzysia S i półprzytomną Basię Sobas. Po chwili z pełnym profesjonalizmem ułożył ją na łóżku i odpiął guziki jej oryginalnej koszuli. Zdumionym jego oczom ukazała się chuda klata Basi Sobas, całkowicie pozbawiona bielizny.


- Jezuu, chłopie, zakryj to! - z lekkim niesmakiem wymamrotał Krzysiu S, nie wyjmując papierocha z gęby. - Głupia się obraża i cycków kurde, nie widziałem tydzień...


- Liche te bimbały - dodał głosem znawcy.


Radosław taktownie zapiął dwa guziczki i oznajmił, że cucenie tej laski należy zacząć od polania zimną wodą jej dekoltu. To mówiąc pośpieszył do swej straszliwie brudnej i zapuszczonej kuchni. Krzysiu S rozejrzał się dookoła. Gnój tu panował przeraźliwy, jak u Seby. Ale najważniejszy był freedom jak byk! Nikt na Radosława nie wrzeszczał za to, że poniewierają się wokół butelki, nikt nie podnosił zgrzytliwego pisku o kiepy wetknięte pod dywan. Nikt się nie gorączkował paroma sztukami brudnej bielizny zdobiącej hojnie okoliczne krzesła... Krzysiu S westchnął i z łezką w oku wspomniał cudowne, kawalerskie życie. Radosław to miał wypas, stanowczo!


Owe rozmyślania najwyższych lotów przerwał krzyk nagle przebudzonej Basi Sobas. Krzysiu S szybko schował na później swe nadwerężone pracą szare komórki i radośnie oznajmił Basi Sobas:


- Czee głupia! Trochę przegięłaś z trunkami, Jezuu ja to wódy już nie piję, bry se czasem łyknę...


By nie być gołosłownym, z psyknięciem otworzył puszkę Tatry. Pociągnął se sporego łyka.


- Jezuu miss mokrego podkoszulka - wskazał na Basię Sobas Radosław, który chcąc nieść pomoc przy użyciu wody z kubka, doszczętnie zmoczył jej odzienie. – Co ty kobieto ze sobą wyrabiasz? Już myślałem, że na pogotowie trza będzie dzwonić.


- To mi się wydaje! - straciła panowanie nad sobą Basia Sobas. - To nie jest prawda, kurwa, ktoś mnie wkręca!


Mówiąc to z przerażeniem wpatrywała się w Krzysia S, który z przejęciem śledził komentatora telewizyjnego na ekranie i raz po raz

Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów