IRMA - rozdział 2
opowiadania >matka adoptowała go, gdyż sama nie mogła mieć dziecka. Później znalazła sobie męża który pokochał Maxa jak własne dziecko. Nie sądziłam, że może mieć bardziej popaprane życie niż ja, ale pomogłam mu długo ciążył na nim ten problem, nie powiedział na początku o tym matce, bo nie chciał by martwiła się o niego. To ja zaproponowałam mu by poszedł i porozmawiał z nią by zabrała go do psychologa. Dzięki temu starał się żyć inaczej, ale tylko wewnętrznie. Byłam jedyną osoba której to powiedział, twierdził, że nie jestem tylko jego dziewczyną ale i przyjaciółką, na koniec dodał, że pokochał mnie od pierwszej rozmowy.


To wszystko było za idealne ten nasz związek, nigdy się nie kłóciliśmy, nie byliśmy obrażeni na siebie czy smutni. Nasze relacje były za idealne aż do teraz nie mogę nic zrobić prócz czekania.


Usiałam po raz drugi tego dnia na tym samym krześle. Ciągle leżał w tej samej pozycji na pół leżącej. Położyłam dłoń na jego ramieniu i lekko go poruszyłam i nic. Nadal nie udawał, że śpi. Ciekawe jak to jest czuć się, że jest w śpiączce. Nigdy nie spotkałam osoby która ją miała i obudziła się.


- Max.. – wydusiłam z siebie – Nie wiem czy to jest prawda, że osoby będące w takim stanie jak ty czasami słyszą co się do nich mówi, chciałabym by to była prawda. Szczerze teraz jak tu jestem i patrzę na Ciebie czuję, że chciałabym cofnąć czas by nie doszło do tego. Pierwszy raz od kiedy jesteśmy razem zostawiłeś mnie naprawdę samą, nie wiedziałam, że będzie to takie okropne uczucie. Boże.. czemu ja? Czy ja jestem głupia że tak gadam, czy tylko nie mogę uwierzyć w to co się dzieje.


Wstałam, pochyliłam się nad nim i przytknęłam na kilka chwil wargi do jego czoła.


- Wiem, że kazałam ci długo czekać i wybrałam fatalny moment na to ale nie wiem czy zdarzy mi się okazja by ci to powiedzieć ponownie. Więc przysięgam, że jeśli tylko się obudzisz powtórzę to setki razy. Kocham cię Max i proszę nie zostawiaj mnie.- [1] [2] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów