Niezniszczalne wspomnienia (wstęp)
opowiadania >Gdyby takie dni jak ten, były codziennością, nikt nie zastanawiałby się jak wygląda piekło. Kiedy temperatura przekracza 30 stopni, miasto wymiera, a nad jeziorami pojawiają się owłosione potwory z ogromnymi brzuchami i prześwietlającymi ubrania oczami. Nie cierpiała tej pogody, ciągłego pocenia, klejących się rąk i takie dni najlepiej przeżywałaby pod prysznicem, z dala od ludzi. Fakt, że mieszkała sama w małej kawalerce, sprawiał jej przyjemność i dawał poczucie bezpieczeństwa, którego często brakowało jej w publicznych miejscach. Prawdopodobnie dlatego bywała agresywna i niemiła w stosunku do ludzi- nie lubiła, gdy ktoś przekraczał niewidzialną granicę jej świata.

Założyła niebieskie japonki i wyszła trzaskając drzwiami, tak że nawet pies sąsiadki wystraszony hałasem zaczął ujadać u drzwi.

- Stul pysk przerośnięty szczurze – syknęła i zbiegła po schodach.

Gdy przechodziła obok bloku, jakiś chłopak na nią zagwizdał, a drugi zaszedł jej drogę i powiedział łapiąc się za rozporek spodni:

- To Twój szczęśliwy dzień mała, właśnie poznałaś swojego księcia.

-  Taki z Ciebie książę jak z Twojego fiuta rumak, więc spierdalaj do mamusi - odpowiedziała z taką pogardą, że chłopak zaniemówił.

Minęła go szybko, nie czekając na odpowiedź. Usłyszała tylko jak kumpel niedoszłego księcia, go pocieszał mówiąc:

- Olej ją, to lesba, próbowałem ją przelecieć jak się wprowadziła ale suka wyskoczyła do mnie z nożem. Mówię ci popierdolona lesba.

Dziewczyna uśmiechnęła się na wspomnienie tamtej chwili. Pewnej zimowej nocy, gdy wracała z pracy, ów chłopak wciągnął ją w bramę kamienicy licząc na szybki numerek. Ale, pech chciał, że trafiło akurat na nią i po krótkiej szarpaninie, to on leżał na ziemi, a ona trzymała nóż w ręce. Powiedziała mu wtedy, że jeśli kiedykolwiek się dowie, że zrobił coś podobnego jakiejkolwiek dziewczynie, utnie mu to co, najwidoczniej Bóg dał mu przez pomyłkę. Od tej pamiętnej nocy, chłopak omijał ją szerokim łukiem. Zawsze wiedziała, że wieloletnie bójki ze starszymi braćmi, w końcu na coś się przydadzą.

Żar niemiłosiernie lał się z nieba i w tym momencie żałowała, że w ogóle wyszła z domu. Przecież jeden dzień bez jedzenia to nie koniec świata. W końcu jednak doszła do marketu i podziękowała w duchu twórcy klimatyzacji. Przeszła szybko między regałami, wyszukując bez trudu, to po co przyszła. Pomidory, ser, makaron, bułeczki i chińska zupka. Zapłaciła i szybko wyszła, ruszając w powrotną drogę. Zatrzymała się jedynie przy bezdomnym, który spał na ławce w parku i wsunęła mu delikatnie do kieszeni 20 zł, po czym poszła dalej.

Wchodząc do mieszkania krzyknęła :

- Wróciłam- uśmiechając się pod nosem, nie słysząc, żadnej odpowiedzi.

Rozebrała się już w korytarzu, wrzuciła ubrania do kosza na bieliznę i wskoczyła pod prysznic. Kąpiel oczyszczała nie tylko jej ciało ale przede wszystkim duszę. Czuła jakby wszystkie złe emocje i frustracje, spływały razem ze strumieniami wody. Chciałaby, żeby można było zrobić to samo ze wspomnieniami, wyprać je i pozostawić śnieżnobiałe, jak prześcieradła z reklamy Viziru.


- [1] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
beatah Linia koment
Dodany:2008-06-13 13:39:40, Ocena: 3.0
dobrze się czyta. Myślę że książki pisane takim językiem trafiałyby dobrze do współczesnej młodzieży. Bardzo podoba mi się to że bohaterkę poznajemy z charakterystyki pośredniej oraz to, że pod koniec okazuje się ona osobą inną niż na początku. Czekam na dalsze części.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów