Rozmowy przez sen 3.
opowiadania >Po szkole poszłam od razu do swojego pokoju i klapnęłam na łóżko. Myślałam o moim śnie. Nie był takie jak wszystkie, które do tej pory miałam. Ten był piękny. Prawie, że prawdziwy. Przecież czułam wodę. 


- Czary...- szepnęłam, lecz potem od razu się zaśmiałam.


- No tak, pewnie odbiło mi od tej miłości. Założę się, że dzisiaj nie przyśni mi się nic- jednak myliłam się. Od razu, w chwili kiedy zasnęłam byłam już na tej samej łące, na tej samej trawie, przy tym samym stawie. Złapałam się za głowę.


- To znaczy... jejku!- pomyślałam.


- O jesteś! Czekałem na ciebie. Nie za późno chodzisz spać? Musimy się jakoś umawiać, żeby mieć więcej czasu na ten raj- powiedział znany mi już głos. Paweł stał tuż obok mnie. Przetarłam oczy. Nadal tam stał. Patrzył na mnie z uśmiechem.


- Dokończymy przejażdżkę?- spytał. Przytaknęłam. Już chciałam pędzić w stronę mustangów, lecz on zatrzymał mnie.


- Wyobraź ją sobie, a będzie stała koło ciebie już po kliku sekundach- oznajmił. Chodziła mu o Kremówkę. Popatrzyłam na niego pytającym wzrokiem. On tylko wzruszył ramionami i zamknął oczy. Skupił się odrobinę i po pięciu sekundach obok niego stał Węgiel. Zrobiłam wielkie oczy. Spróbowałam tak samo. Wyobraziłam sobie Kremcię. Tę jej piękną, kremową maź, biała grzywę i te okrągłe, czarne oczy. Usłyszałam rżenie. Stała koło mnie i radośnie szturchała mnie w łokieć. 


- Łał!- powiedziałam. Paweł zaśmiał się i wskoczył na Węgla. Ja wsiadłam na Kremówkę i zaczęliśmy jechać kłusem.


- Od kiedy tu jesteś?- spytałam Pawła.


- Od miesiąca. Zdążyłem się już przyzwyczaić, że jak zasypiam dzieją się te rzeczy- odpowiedział.


- Ale czemu akurat nam? Czy jest tu ktoś jeszcze?


- Nie. Nie wiem czemu nam... może...- chciał coś powiedzieć, ale nie powiedział. Zamilkł i jechał dalej.


- Ustalmy coś. Mógłbyś nie czytać mi w myślach? Proszę- błagałam. Paweł zgodził si, lecz nie byłam pewna czy mnie posłucha.


- To ty naprawdę istniejesz? W prawdziwym świecie też?- zapytałam. Chłopak przytaknął. Ta wiadomość mnie uszczęśliwiła. Lubiłam go i to bardzo. Nagle Paweł zszedł z konia i podał mi rękę.


- Zaprowadzę cie gdzieś- powiedział. Poszliśmy w głąb lasu. Był ciemny i ponury. Nie zbyt bardzo przypadł mi do gustu. Lecz po chwili moim oczom ukazał się wspaniały widok. Mała altanka, oświetlona lampkami z małą ławeczką z boku. Paweł usiadł na ławce, a ja koło niego. Czułam się przy nim bezpiecznie. Poza tym, miał wszystko. Lecz wiedziałam, że to tylko sen...


- Zatańczysz?- spytał. Zgodziłam się. Weszliśmy pod dach altanki i tańczyliśmy bez muzyki. Nie potrzebowaliśmy jej. Złapał mnie za biodra, a ja go za szyję. Robiliśmy wolne kroki, patrząc na siebie z uśmiechem. 


- Mało wiem o tobie... powiedz coś jeszcze- poprosiłam. Paweł powiedział tylko, że jest z Gdańska i mieszka z ojcem. Reszty nie potrzebowałam. Po prostu rzuciłam się na niego i pocałowałam namiętnie. Chłopak wziął mnie na ręce i poszedł w kierunku ławki pieszcząc mnie ustami po szyi. Usiadł ze mną na ławce i dotknął dłonią mojego policzka. Delikatnie i długo całowaliśmy się w blasku światła. Było mi tak dobrze. Jednak przerwała nam moja mama. Cała zła, wstałam z łózka, czując jeszcze pocałunki na moich ustach. Nie mogłam w nic uwierzyć. Było jak w bajce.


- [1] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów