Będę Cię chronić
opowiadania >zespołu o tym wiedział, ale to między nim a nią wytworzyła się ta niesamowita więź. W przeciwnym wypadku, nie byłby tak przerażony tym, że mógł ją stracić kilka godzin wcześniej.- Gibbs? – wyciągnęła do niego rękę.


- Hmm – splótł palce z jej palcami.


- Chcę żebyś mi coś obiecał.


- Oczywiście – spojrzał na nią z zaskoczeniem.


- Obiecaj mi, że nigdy mnie nie zostawisz… obiecaj mi, że nie dasz się zabić, bo nie jestem pewna czy bym to przeżyła. Więc proszę Cię obiecaj, że nie odejdziesz tak jak ona – moja najlepsza przyjaciółka, z którą nie dane było mi się pożegnać.Serce go bolało na widok łez spływających dziewczynie po policzkach. Kciukiem zaczął je ocierać patrząc jej głęboko w oczy.- Chciałbym Abbs, ale tego nie mogę Ci obiecać. Mogę powiedzieć, że nigdy nie zrobię tego celowo.


- Och Gibbs – zacisnęła mocniej palce.


- Abby nic nie trwa wiecznie. Często o tym zapominamy, ale śmierć nie zapomina. Chciałbym móc cofnąć czas, by to wszystko się nie zdarzyło, ale nie mogę – nikt nie może. A kiedy szedłem obok Twojego okna i usłyszałem Twój krzyk, dosłownie moje serce przestało bić. Myślałem, że Cię straciłem – po jego policzkach zaczęły płynąć łzy.Abbs po raz pierwszy widziała łzy w oczach Jethra. Pochyliła się i przytuliła do jego klatki piersiowej. Gibbs objął ją mocno i zamykając oczy pocałował ją w czubek głowy.- Ale obiecuję Ci, że tak długo jak Bóg pozwoli mi żyć będę Cię chronił i będziesz bezpieczna.


- Kocham Cię Jethro – szepnęła.Na jej słowa Gibbs westchnął. Wiedział, że to szalone i próbował z tym walczyć – z uczuciem, które do niej żywił, jednak życie było zbyt krótkie, by rezygnować z szansy na to, by ponownie kochać i być kochanym. Musiał wykorzystać okazję i powiedzieć ludziom, których kochał, że rzeczywiście ich kochał, ponieważ nie było żadnej gwarancji na przyszłość.- Ja też Cię kocham Abby – mruknął.Uniosła główkę i spojrzała w jego oczy, które nadal były niesamowite mimo ciemności, jaka ich otaczała. Mężczyzna pochylił się i złożył na jej miękkich ustach czuły pocałunek. Abbs nie otwierając oczu, wplotła palce w jego włosy i go pogłębiła. Mimo, że nie wiedzieli, co przyniesie im jutro, byli pewni tej miłości i tego, że nikt nigdy im tego nie odbierze.
~*~ The end ~*~


- [1] [2] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
Pilar Linia koment
Dodany:2013-02-12 21:41:52, Ocena: 6.0
Niezwykle poprawny technicznie tekst. Jednak przyczepiłabym się tak delikatnie do kilku brakujących przecinków i dialogów, które mimo nienagannego zapisu przeważają większość tekstu. Czytając zastanawiałam się skąd znam imiona bohaterów. Już wiem - to są postaci z filmu? (NCSI) Jeśli tak to niestety opowiadanie traci na tym - przynajmniej w moim odczuciu - ponieważ od razu zostaje porównane z pierwowzorem. No, ale oceniam słowo pisane. Za dialogi, poprawnie zapisane, duży ratujący plus :)

Ocenił/a na: 6
just_monca Linia koment
Dodany:2013-02-13 12:18:12, Ocena: 6.0
Moje opowiadania skupiają się głównie na relacjach Abby/Gibbs. Może dlatego, że akurat NCIS oglądam od 9 lat i jestem uzależniona od tego serialu. Ale nie skupiam się tylko i wyłącznie na dopisywaniu do odcinków własnej historii. Piszę też luźno o tych bohaterach dodając to, co mi w duszy gra :) A dlaczego skupiam się właśnie na tym? Być może dlatego, że pisząc inne teksty nie związane z moimi ulubionymi postaciami nigdy nie byłam usatysfakcjonowana. Ale szczerze mówiąc postaram się.. wrzucić też coś innego (jak pomysł nabierze mocy urzędowej) na razie jednak.. będę dodawać to, co dotyczy właśnie relacji Gibbs/Abby.
takahe Linia koment
Dodany:2013-02-24 14:15:58, Ocena: 6.0
Bardzo przyjemnie czyta się to opowiadanie.

Ocenił/a na: 6
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów