OGRODNICZKA .ŚLepy los
opowiadania >

Problem polegał na tym z którym spędzić upojny wieczór i być może bez czajochy pójść na całość. Czyli obrobić bankomat. Czy Kandydat nr 2 czy kandydat nr 3 . W zasadzie Ogrodniczce było wszystko jedno. Każdy z nich był taki sam z tym ,że jeden prezentował kulturo twórczą rozmowę na poziomie rozwielitki a drugi nieco bardziej wybujały bo przeszedł w wyższe stadium rozwoju – reprezentował pantofelka- trzymając się fabuły Kopciuszka.


Ale nie w tym rzecz. Liczyły się inne walory .Euforia z pomysłu hodowli i opieki nad Króliczkami podsycona nie ugiętą ochotą pokazania się w towarzystwie obojętnie kogoś, by jasna cholera trafiła okoliczne Gwiazdy była silniejszy niż zdrowy rozsądek . Zresztą Ogrodniczka zachowywała zimną krew od dawna . Umiejętne kierowanie mobilem i treścią wypisywaną na nim, a także romantyczne rozmowy przez tel z fantazyjnie uniesionym głosem działały jak lep na muchy. Chłopcy czekali na kolejne randki. Żaden nie spodziewał się ,że czeka go intymny wieczór we dwoje. Cóż ,ale jeden musiał być przegrany. Na jakiś czas. Oczywiście Ogrodniczka zakładała ,że badanie potencjalnych możliwości nocnych nie zakończy się na jednym Księciu. Ale zabezpieczona ( tak na wszelki wypadek) w odpowiednie akcesoria zakupione anonimowo w tutejszym punkcie aptecznym ,postanowiła rzucić losem.


Czy Dwójeczka , czy Trójeczka. Tymczasem Panowie wpatrzeni w swoje mobile czekali siedząc jak na rozpalonym krześle z gwoździkami na kolejny tak ważny komunikat.


Ogrodniczka , aby uniknąć nieporozumień z losem wzięła marcheweczkę w lewą a pietruszynkę w prawą rączkę – obydwa warzywka naturalnie z pierwszego wykopania i wyciągnęła je do przodu. Następnie słynną bajkową wyliczanką rozpoczęła licytację.


Ene due fake rabe


Dzisiaj księcia zmienię w żabe


Jak już będzie dość zielony


To oznacza- napalonyWtedy zajmę się Paniczem


Może nawet Se pokrzycze


Rike bubu dudu kiki


A na buzi będą tikiCzeka mnie namiętna schadzka


Troche chipsów , może placka


Chińczyk mały – w plansze granie


No a potem bzyzy … kanieWygrała pietruszynka. Ogrodniczka zatarła rączki z radości i podniecenia .Była już gotowa do udzielenie odpowiednich informacji.


Najpierw dyplomatycznie odmówiła Księciu reprezentowanym przez marcheweczkę , tłumacząc się bólem krzyża i głowy , sugestywnie opisując swój stan na mobilu, doprowadzając kandydata do łez.


A drugiego już nie alfanumerycznie poinformowała ,iż jest gotowa i z nieopisaną radością spotka się , na początek poza miejscem stałej lokalizacji , po to by gawiedź z pobliskiej stolicy oglądnęła towarzysza wspierającego Ogrodniczkę pod ramię , a przede wszystkim podjeżdżającego czarnym rumakiem z ksenonami (nieco podrasowanym – coż nie ten rocznik już) po tutejszy super hiper market by dokonał odpowiednich zakupów do gry wstępnej tzn. kolacji. A następnie udadzą się do miejsca dyslokacji. Ogrodniczka musiała wpierw zadbać o odpowiednią atmosferę sprzyjającą intymności spotkania , by nikt nie upoważniony nagle nie zapukał do okienka , choćby w banalnej sprawie jaką jest obsługa mobila lub tez w kwestii diety sikorek. W związku z tym wszystkich sąsiadów poinformowała , iż dziś ma naukowy wieczór, albowiem zajmie się biznes planem wraz z konsultantem i nie życzy sobie żadnych wizyt. Nawet powiesiła zasłony na oknach , których wcześniej unikała. Zresztą wścibskie stworzenia nie muszą akurat dziś zagladać przez okienka. Niech zajmą się sobą.


Ogrodniczka jako pragmatyczka nie planowała wielkiej uczty na początek wieczoru, ale raczej sugestywnych gestów podczas spożywania posiłku. A przecież nie ma nic bardziej podniecającego jak chips znikając w rozchylonych ustach . Do tego gra planszowa , z dalekiego wschodu która tak bardzo zbliża. Choćby poprzez jedną wspólną rzecz , kostkę do rzutów.


A więc czas zacząć schow – pomyślała i rozpoczęła przygotowania do spotkania.
- [1] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
pawelchreptowicz Linia koment
Dodany:2014-04-23 12:01:47, Ocena: 6.0
Napisz co myślisz o tym tekście...
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów