Wspomnienia z życia Natalie - część kolejna
opowiadania >śpi. Ścisnęła małą dłoń, a drugą ręką odruchowo sprawdziła czoło. Było bardzo rozpalone. Pamięta, że dyrektorka podsunęła jej małą książkę, którą zaczęła czytać. Z upływającymi minutami twarz dziecka rozjaśniał delikatny uśmiech. Obie panie spojrzały na siebie. W oczach miały łzy. Ten wieczór, pierwszy z wielu kolejnych, na zawsze zapisała głęboko w pamięci.
Z czasem, dotarło do nich, to że chcą być razem. Nie zdawała sobie sprawy, że obudziły się w niej matczyne uczucia, że kocha tego chłopca, dopóki nie uświadomiła jej tego dyrektorka. I wtedy rozpoczęły wspólną walkę o Filipa. Niestety złośliwy los rzucał im kłody pod nogi w postaci piętrzących się problemów, związanych z adopcją dziecka. W końcu okazało się, że zwykła ludzka życzliwość obcych ludzi, to stanowczo za mało. Nie otrzymała zgody na adopcję chłopca. Wtedy jej świat legł w gruzach po raz kolejny. Ale wtedy runął również świat tego bezbronnego dziecka, które nie potrafiło zrozumieć, dlaczego zabierają mu po raz kolejny, kogoś, kogo pokochał. Kiedy już trochę się pozbierała po usłyszeniu złej nowiny, poszła do chłopca. Była u niego dyrektorka. Obie dobrze wiedziały, że muszą mu powiedzieć jakże bolesną i okrutną prawdę. Ze smutkiem opowiedziała mu wszystko, a kiedy skończyła, chłopiec rzucił się jej na szyję i ze szlochem powiedział: Nie opuszczaj mnie mamo. Po czym rozpłakał się jeszcze bardziej. A ona płakała wraz z nim. Pierwszy raz powiedział do niej mamo. I nagle zdała sobie sprawę, że być może było to po raz ostatni. Wszystkie emocje spływały wraz z kolejnymi łzami. Przytuliła ich do siebie starsza kobieta-pani dyrektor, wzdychając - echh dzieci, dzieci co z wami począć? Kolejne dni, tygodnie, miesiące jak zawsze płynęły monotonnie, ale nie dla nich. Oni toczyli walkę o swoje szczęście. Coraz częściej dostawali pozwolenie na kilka dni, na wspólne bycie razem. Całym sercem czuli się już rodziną. Więc czemu los nie był dla nich łaskawy? Minęło kilka lat. Stracili już całą nadzieję. Żyli od spotkania do spotkania, dzieląc się swoim życiem w każdej chwili spędzonej razem. Wiedziała o wszystkich jego dziecięcych problemach.
Zbliżały się święta i tak jak kiedyś, znowu szef zaprosił ją do siebie. Przyszło pismo z urzędu, zresztą kolejne w sprawie jej adopcji. Nie wiedziała o tym. Nie zdawała sobie sprawy, że szef może pomóc jej w jakikolwiek sposób, a tymczasem on zakomunikował jej, że wreszcie wszystko jest na dobrej drodze, że za dwa, trzy miesiące będzie mamą. W tym momencie już nie potrafiła utrzymać emocji. Uściskała szefa i rozpłakała się.
Głowa opadła na ramię, a czyjeś ręce kładły mały koc na jej kolana, chcąc okryć zmarznięte już nogi. Przebudziła się. Zobaczyła przed sobą duże, dziecięce i radosne oczy. A potem przytulili się i razem obejrzeli reklamę, która właśnie się rozpoczęła. Postanowili nazajutrz iść do tego samego domu dziecka, w którym odnaleźli siebie, a w którym nadal opiekę nad całością sprawowała przesympatyczna starsza pani dyrektor. Filip nazywał ją babcią, co zawsze wywoływało serdeczny uśmiech na jej twarzy.

- [1] [2] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów