Inny wymiar kobiecości...
opowiadania >Bycie mamą to najpiękniejsza rola w jaką może ubrać się kobieta. Od trzech miesięcy mój zegar inaczej odmierza czas. Wszystko jest nowe, inne, piękne. MAMA to tylko splot czterech liter, a znaczy tak wiele. Tak wiele miłości kryje w sobie to słowo. Nie sądziłam że można być odpowiedzialnym za kogoś tak bardzo. Nie wierzyłam , że można tęsknić za kimś , będąc kilka kroków obok.


Ona- Moja maleńka córeczka wypełnia wszystkie kanaliki myśli w mojej głowie. Jest pierwszą myślą z którą się budzę i ostatnią, gdy zasypiam. Kocham ją do tego stopnia, że mogłabym oddać za nią życie. Jestem szczęśliwa nawet wtedy kiedy padam ze zmęczenia, kiedy sypiam tylko kilka godzin i tak wstaję do Niej z uśmiechem na ustach. Moje dawne życie odeszło w kąt, ponieważ narodziło się nowe. Lepsze. Być Mamą to odpowiedzialność, to troska o drugiego człowieka, to ogromne pokłady cierpliwości. To noszenie godzinami na rękach, to przytulanie , to czuły głos nucący kołysanki. To troska gdy gorączka i katar. To czuwanie w nocy przy łóżeczku. To wyrzeczenia i stos poświęceń. To niewyobrażalna siła do walki z przeciwnościami losu. Zakochałam się od pierwszego wejrzenia, nie sądziłam że to się zdarza. Zdarzyło się. Jestem dumna z mojej córeczki która, każdego dnia zdobywa nowe umiejętności. Uśmiecha się coraz bardziej świadomie. Cieszy się na widok mojej twarzy, uśmiecha się słysząc mój głos. A kiedy wtulona we mnie zasypia, ja rozpływam się ze szczęścia. Czasami zdarza się, że dopadają mnie słabości. Ale właśnie to że nie jestem perfekcyjna czyni mnie dla niej Wyjątkową Mamą. Pragnę dać jej to co w życiu najpiękniejsze. Rodzinę, zaufanie, bezpieczeństwo, miłość , uwagę… Całą masę najpiękniejszych uczuć pragnę ją nauczyć. Pokazać jej cały świat. Morze, góry, bezkres lasów i łąk. Nauczę ją stawiać pierwsze kroki i wypowiadać pierwsze słowa. Dbać o uczucia i zwierzęta. Będę dla niej Mamą, przyjaciółką, nauczycielka i powierniczką wszystkich trosk i sekretów. Nauczę ją empatii i wyrozumiałości. Będę wyznaczać jej granice, by czuła się bezpiecznie. Stworzę jej warunki potrzebne dla jej prawidłowego rozwoju. Dam prawo wyboru, i wyrażania swojego zdania. Będę słuchać w taki sposób jak sama chciałabym być wysłuchana.


Być Mamą to najpiękniejsza przygoda, która wydaje się nie kończyć. To piękna historia, którą tworzyć chcę przez wiele, wiele długich lat. To najpiękniejsza paleta uczuć. Uczymy się siebie każdego dnia. Dziękuję Ci losie za ten cud.- [1] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
kselope Linia koment
Dodany:2015-05-13 15:33:19, Ocena: 6.0
Czytam jakby o sobie. Moja córeczka ma 3 miesiące.
wera_2002 Linia koment
Dodany:2015-06-22 21:36:37, Ocena: 6.0
Wzruszyłam się...
Rojasi Linia koment
Dodany:2015-06-29 22:02:25, Ocena: 6.0
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów