Upiorne wesele
opowiadania >Piękna przestrzenna sala weselna zrobiła na Alisie i Rubienie ogromne wrażenie. Postanowili ją wynająć na ten najszczęśliwszy dzień w swoim życiu. Właściciel obiecywał profesjonalną obsługę i wyśmienitą kuchnię. Proponował również, że załatwi wystrój sali, lecz Alisa sama chciała o to zadbać. Kobieta postanowiła, że wraz ze swoimi najlepszymi przyjaciółkami zjawi się następnego dnia w celu udekorowania Sali. Właściciel się zgodził, więc Alisa i Rubien podpisali z nim umowę.


Na drugi dzień Alisa z przyjaciółkami podjechała pod dom weselny. W samochodzie miała kilkanaście kartonów z przeróżnymi dekoracjami. Kobiety weszły na salę i zabrały się do pracy. Alisa wraz z Lottą postanowiły nadmuchać i powiesić balony na stalowych linkach, które zawieszone zostały pod sufitem. Tina i Megan zajęły się dekoracją stołu. Później kobiety zawiesiły na ścianie czerwone serce zrobione z płatków róż. Po kilku godzinach sala była gotowa na przyjęcie gości. Kobiety były bardzo zadowolone z efektów swojej ciężkiej pracy. Jutro miał rozpocząć się nowy etap w życiu Alisy.


Zgodnie z tradycją w noc przed ślubem odbył się wieczór panieński Alisy i wieczór kawalerski Rubiena. Następnego dnia odbył się ślub. Wszystko przebiegało bez zarzutu. Para Młoda powiedziała sobie „tak” przy ołtarzu, po czym udała się wraz z tłumem gości do domu weselnego. Gdy wszyscy dotarli na miejsce obsługa tradycyjne powitała nowożeńców chlebem i solą. Późnej Pan Młody wniósł przez próg na rękach Pannę Młodą. Oboje byli niesamowicie szczęśliwi, uśmiech ani na chwilę nie schodził im z twarzy. Fotograf był zachwycony i co chwilę mamrotał pod nosem, że nie spotkał się jeszcze z tak fotogeniczną parą. Po pierwszym tańcu, odśpiewaniu „Sto lat” i stłuczeniu kieliszków, goście udali się do stołów, aby coś zjeść. Po jakimś czasie wszyscy zaproszeni tańczyli już na parkiecie. Nagle goście chwycili Alisę i zaczęli ją podrzucać do góry. Z początku Panna Młoda świetnie się bawiła, lecz z czasem goście zaczęli ją podrzucać coraz wyżej. Podrzucali ją tak wysoko, aż zaczęła głową uderzać o kolorowe balony wiszące pod sufitem. W końcu podrzucili Alisę tak wysoko i z taką energią, że linki stalowe, na których wczoraj wieszała balony odcięły jej głowę. Krew trysnęła na wszystkie strony. Głowa Panny Młodej wylądowała pod nogami oszołomionego i przerażonego Rubiena. Oczy Alisy, niegdyś tak pełne życia, teraz zionęły pustką. Pan Młody po chwili stania w bezruchu, wyszedł. W sali zapanowało ogólne poruszenie. Ktoś zwymiotował, ktoś inny zemdlał, znalazł się też ktoś, kto zadzwonił na pogotowie ratunkowe. Niepotrzebnie. Alisa i tak była martwa.


Następnego dnia znaleziono Pana Młodego. Z rozpaczy powiesił się na drzewie, na którym zostały wyryte słowa: „na zawsze razem”.- [1] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
EmnildaAmelberga Linia koment
Dodany:2013-02-12 20:39:52, Ocena: 6.0
Dobre opowiadanko, szkoda tylko, że tak krótkie. Jakby to trochę wydłużyć to mógłby być z tego świetny prolog do jakiegoś horroru (coś o mściwym duchu panny młodej, albo mściwym panie młodym, który morduje przyszłe panny młode np. w przeddzień ich ślubu lub tuż przed ceremonią). Coś takiego krwawego. W każdym razie pomysł bardzo mi się spodobał. Poza tym ładnie piszesz, potrafisz wciągnąć czytelnika. "Sali" i "Panna Młoda" powinno być z małej litery. "Para Młoda " też z małej.

Ocenił/a na: 6
Pilar Linia koment
Dodany:2013-02-12 21:51:18, Ocena: 6.0
Zgadzam się z przedmówczynią. Ładnie poprowadziłaś klimat, ale za mało. Mam poważny niedosyt. Sala owszem z malej, ale Panna Młoda w tym wypadku bym zostawiła - jeśli miało to oznaczać zastąpienie imienia i nazwiska, a pokazanie postaci ślubnej wiem masło maślane, ale myślę, ze mnie zrozumiesz.

Ocenił/a na: 6
oleczka31 Linia koment
Dodany:2013-02-14 12:58:35, Ocena: 6.0
Nic dodać, nic ująć. Pisz dalej.

Ocenił/a na: 6
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów