Wakacje
opowiadania >Żołnierze przystąpili do tłumaczenia mi o co w nich chodzi.
Podczas gdy ja poznawałem piękną sztukę planów budynku, Paweł bawił się w najlepsze. Jego dzień przebiegał tak samo. Najpierw zapładniał kilka kobiet, właściciel pochwalił go, za to, że przykłada się do sprawy, potem wypijał kilka piw oglądając mecz, co jakiś czas się awanturując, aby piękne blondynki okładały go pejczem, a w ramach odpoczynku na noc zgłosił się na ochotnika do programu: „He-Ho”.
Na początku mój współlokator nie wiedział na czym polegają te eksperymenty, więc gdy się zgłosił inne obiekty miały niemały problem z powstrzymaniem śmiechu. Natomiast Pawłowi spodobała się nazwa.
Po niedługiej chwili do pomieszczenia koszarowego weszli cykloźniaki i podeszli do Pawła.
-Cykloźniaki… Mogę iść sam?- zapytał z nadzieją w głosie.
Odpowiedzi nie otrzymał, ale sanitariusze jak zawsze chwycili go za ramiona i podnieśli do góry.
-Chyba powinienem się do tego przyzwyczaić. Na razie chłopaki!- powiedział i machnął na pożegnanie swoim towarzyszom niedoli.
Cykloźniaki wnieśli mojego przyjaciela do małego pomieszczenia, gdzie znajdowały się cztery wyjścia. Każde było innego koloru, a na środku pokoju stał właściciel. Sanitariusze postawili Pawła i odeszli bez słowa.
-Program „He-Ho”…- zaczął właściciel- ma na celu znalezienie wspólnego czynnika między ludźmi twojego pokroju, a tych z mojego gatunku. Dwa pokoje dalej analogiczny test przechodzi jeden z naszych. Życzę powodzenia… Może niedługo będziesz po naszej stronie.
Po tych słowach Paweł zaczął się zastanawiać, czy dobrze zrobił zgłaszając się do tego. Właściciel zapraszającym gestem wskazał na pomarańczowe drzwi. Mój przyjaciel nie mając innego wyjścia ruszył w ich stronę.
Po otwarciu jego oczom, ukazał się sklep z ubraniami, które sam określiłby jako: „pedalskie”.
-Wybierz to co ci się podoba, a następnie przebierz się.- rozległ się metaliczny głos.
Paweł nie wiedział jak się z tego wyplątać, więc zrobił pierwsza rzecz jaka przyszła mu do głowy. Jak na niego było to i tak bardzo inteligentne posunięcie.
Mój współlokator chwycił najbliższą parę spodni. Czarnych skórzanych. Następnie przeszedł do działu koszulek skąd wziął pierwszą, która nie była różowa. Ruszył do przymierzalni.
Tam niedbale przebrał się w nowe ubranie. Zielona koszulka ze srebrnym napisem: „I’m gay” zaświeciła na jego piersi. Spojrzał w lustro, gdy zauważył napis krzyknął i przez kilkadziesiąt sekund próbował go zdrapać. Niestety na marne. W końcu ściągnął nieszczęsną część garderoby i założył skórzane portki.
Swoje stare ubranie zostawił na ziemi i wyszedł z głową w górze oraz gołą piersią. Podszedł do koszulek. Po kilkunastominutowych poszukiwaniach udało mu się znaleźć czarny T-shirt bez żadnego napisu. Założył go na miejscu i wyszedł.
W pomieszczeniu z drzwiami nadal stał właściciel. Był trochę zdziwiony ubiorem Pawła, ale jakoś to przełknął.
-Pierwszą część udało się panu oblać jak widzę.- powiedział.
Szczególną uwagę przyciągały spodnie mojego przyjaciela. Normalnie były obcisłe i dopasowane, natomiast na Pawle… No cóż. Jak stwierdził uwierały go w brzuch więc rozpiął guziki i wziął głęboki oddech. Paradował teraz z rozpiętymi spodniami przed właścicielem, które trzymał w rękach, żeby mu nie spadły.
-Czas na drugą część…- powiedział właściciel załamując ręce.
Paweł ruszył w stronę czerwonych drzwi. Nie wiedział co go czeka, ale nie spodziewał się niczego, z czego byłby zadowolony. Westchnął głośno i pchnął drzwi.
Jego oczom ukazał się salon kosmetyczny, w którym relaksowali się pracownicy obozu. Do mojego przyjaciela podeszła prześliczna brunetka w fartuchu.
-Witam pana.- odezwała się.- Zapraszamy. Doprowadzimy pana do porządku.
-Eeee…- tylko tyle Paweł zdołał z siebie wykrztusić.
Brunetka chwyciła go za rękę i pociągnęła w stronę części, gdzie robiono manicure. Posadziła go na fotelu, a obok niego siedział jeden z pracowników, bardzo zrelaksowany. Obsługiwała go blondynka, której piersi przyciągnęły uwagę Pawła.
-Proszę podać dłoń.- powiedziała brunetka.
Paweł nie odrywając wzroku od cycków blondynki wyciągnął rękę. Miał trochę dłuższe paznokcie niż wypada, więc kobieta która go obsługiwała trochę się zniesmaczyła.
-Widzę, że trochę się pan zapuścił…
Pracownik na fotelu obok spojrzał na Pawła i się uśmiechnął lekceważąco.
-Przepraszam…- powiedział Paweł i w końcu udało mu się oderwać wzrok od dekoltu blondynki.
Brunetka robiła co mogła, aby doprowadzić paznokcie Pawła do porządku. Dziwne było to, że mój przyjaciel wytrzymywał siedzenie na tym fotelu, bo zwykle zachowuje się jakby miał adhd. Te eksperymenty już mu się tak bardzo nie podobały.
Po kilkunastu minutach morderczej walki brunetce udało się sprawić, aby paznokcie mojego współlokatora wyglądały jak ludzkie. Gdy pozwoliła Pawłowi zejść z fotela tak się ucieszył, że nie zwrócił nawet uwagi na tyłek nachylającej się blondynki, czyszczącej przybory.
Już był przy drzwiach, prawie nacisnął klamkę gdy zatrzymał go piękny kobiecy głos.
-Gdzie się panu tak śpieszy?
-To już koniec prawda?- zapytał Paweł.
-Przed panem jeszcze daleka droga. Niech pan spojrzy na swoje włosy, zarost i postawę. Proszę się nie bać, zrobimy z pana człowieka. Zapraszam.- powiedziała zachęcająco kobieta.
Głos należał do dwudziestokilkuletniej, mającej urodę dziecka szatynki. Normalnie Paweł nie mógłby się jej oprzeć, ale w tej sytuacji nie był zadowolony ze spotkania. Kobieta chwyciła go za rękę i zaciągnęła do działu fryzjerskiego.

W czasie gdy Paweł poprawiał swój wygląd i eksperymentował mi udało się rozszyfrować plany. Oczywiście nie obyło się bez kpin ze strony żołnierzy i atmosfery ogólnego zawstydzenia.
Dumny z siebie postanowiłem wziąć się za planowanie akcji. Usiadłem przy pierwszym wolnym biurku. Akurat obok przechodziła Magda.
-Madziu…- zacząłem tajemniczo.
-Tak?- zapytała bez zainteresowania.
-Dasz mi jeszcze papieroska?
-Jasne.
Kobieta ponownie wyciągnęła z kieszeni paczkę, podała mi jedną fajkę i odpaliła jak poprzednio. Następnie jak gdybym nie istniał, wróciła do swoich zajęć.
-Ania!- wrzasnąłem jak rozpieszczony bachor, chcący dostać zabawkę, na która nie stać rodziców.
Po chwili za moimi plecami stanęła kobieta, którą chciałem zobaczyć. Zaciągnąłem się papierosem, coraz bardziej mi smakował.
-Nie drzyj się.- rozkazała Ania.
-Potrzebuję pomocy w planowaniu. Nie znam się na tym.
Ania nachyliła się nad planami leżącymi na biurku, nie mogłem nie zauważyć jej piersi. Wyglądały jakby zaraz miały wyskoczyć ze stanika.
-Pomyśl nad tym ja mam swoją robotę. Zrób ogólny zarys, a jutro pomogę ci dopracować szczegóły.

Tak więc następnego dnia, gdy ja obudziłem się na biurku, nad planami pojawiła się Ania. Opowiedziałem jej o tym co wymyśliłem, a ona, niewdzięczna trzasnęła mnie w głowę.
-Tylko tyle? Całą noc nad tym
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów