Recenzja książki: Ścigana

Recenzuje: Marta Bajor

Czasem warto odłożyć na chwilę na bok literaturę kobiecą, by zabrać się za powieść kryminalną. Warto poszukać połączenia romansu z kryminałem. Od lat udaje się to Tess Gerritsen. Autorka znana jest przede wszystkim z thrillerów medycznych, jednak w jej dorobku literackim można znaleźć także romanse kryminalne. Takie, jak na przykład w przypadku powieści Ścigana.

Clea Rice od najmłodszych lat praktykowała w złodziejskim fachu. Jej nauczycielem był wujek - ekspert w tej materii. Za sprawą niefortunnego zbiegu okoliczności Clea trafia na kilka lat do więzienia. Gdy już z niego wychodzi, postanawia rozpocząć uczciwe życie. Niestety, przeszłość wciąż ją prześladuje. Za sprawą splotu wydarzeń trafia w sam środek międzynarodowej afery. Afery dotyczącej przemytu wartościowych dzieł sztuki. Wróg jest bezlitosny i chce się pozbyć niewygodnego świadka. Rozpoczyna się pościg za Cleo. Dziewczyna nie może liczyć na pomoc policji. Przez swoją przeszłość jest niewiarygodna dla stróżów prawa. Postanawia więc na własną rękę udowodnić, że jest niewinna. Jak wiadomo, los jednak płata figle. Podczas włamania natrafia na innego złodzieja. Od tego momentu nic nie jest takie, jakim powinno być. Kim jest włamywacz? Czy dziewczynie uda się udowodnić swą niewinność? Czy przestępcy, którzy depczą jej po piętach, w końcu dadzą za wygraną?

W przypadku powieści Tess Gerritsen wiadomo, że na nudę nie będzie tu miejsca. Tak jest i tym razem. Akcja gna na łeb na szyję: był pościg, włamania do najlepiej strzeżonych domów, wystawne przyjęcia, strzelaniny oraz miłość, która przychodzi niespodziewanie.

Książkę czyta się w napięciu do ostatniego słowa. Bardzo łatwo identyfikować się z Cleą, łatwo zacząć jej kibicować. Szkoda tylko, że powieść jest tak krótka. To lektura gwarantująca kilka godzin rozrywki. Zbyt mało, by naprawdę pogrążyć się w świecie powieściowym.

Z pewnością Ścigana to świetna propozycja dla miłośników twórczości Tess Gerritsen. To interesujące połączenie kryminału, literatury sensacyjnej z interesującym wątkiem obyczajowym. Polecam!

Kup książkę Ścigana

Zobacz opinie o książce Ścigana
Ścigana
Tess Gerritsen
Dawca
Tess Gerritsen0
Okładka ksiązki - Dawca

Doktor Abby DiMateeo, stażystka na oddziale chirurgii szpitala Bayside w Bostonie podejmuje decyzję, która może zaważyć na jej przyszłej karierze...

Dolina umarłych
Tess Gerritsen0
Okładka ksiązki - Dolina umarłych

Coś przerażającego wydarzyło się w opuszczonej przez ludzi wiosce Królestwo Boże ukrytej w przysypanej śniegiem dolinie w stanie Wyoming. Jej mieszkańcy...