Recenzja czytelnika granice.pl

Kup Teraz

Bajki o wielkich i małych przygodach

praca zbiorowa

Ocena ( 0 osoby )
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2010-10-01
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788376233222
Liczba stron: 46
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Edyta Staniec

Niezwykli bohaterowie

 

Czy w Twoim domu mieszka mały bohater? Odpowiedź na to pytanie powinna zabrzmieć zdecydowanie, dźwięcznie i głośno: tak. O ile bohaterski domownik jest w wieku przedszkolnym, koniecznie trzeba zaopatrzyć go w magiczną broń - dołożyć na jego półkę z książkami Bajki o wielkich i małych przygodach, które przekonają go, że wszystko, co go otacza, jest niezwykłym wyzwaniem, godnym bohaterskich czynów. Ot, choćby zwykłe posprzątanie po sobie klocków czy innych zabawek! I chociaż w Bajkach… nie usłyszy tego wprost, to odpowiednio nakierowany przez rodziców, wyciągnie z nich taką właśnie lekcję: nawet najmłodsze dziecko przeżywa mnóstwo przygód, a każda z nich jest fascynująca. Jedne przygody są wielkie, inne - małe, ale wszystkie czegoś nas uczą. I każda prowadzi do ważnego celu.

 

Bajki o wielkich i małych przygodach to zbiór siedmiu bajek w opracowaniu Marzeny Kwietniewskiej-Talarczyk i Małgorzaty Czyżewskiej. Jest tu kilka nowych propozycji, stworzonych przez Danutę Zawadzką (Nieproszony gość), Zofię Poletyło (Historia nowa o smoku z Krakowa) i Piotra Uchwata (O mrówce, która szukała szczęścia). Obok klasyki, pojawiają się bajki współczesne, by poprzez urozmaicenie lektury trafić w gusta najmłodszych czytelników.

 

Staranny dobór historii, interesująca szata graficzna i treści dostosowane do wieku odbiorcy sprawiają, że po książkę sięga się z przyjemnością. To obowiązkowa lektura na półce każdego 5-cio i 6-cio latka. Zabawne historie i piękne, wesołe ilustracje sprawią, że na buziach dzieci zagości szczery uśmiech. Bo które dziecko mogłoby się przerazić smoka o błędnym spojrzeniu czy poczciwej mrówki?

 

Wierszowane opowiadania, rymowanki, tradycyjna opowieść - to zdecydowanie atuty Bajek o wielkich i małych przygodach. Różnorodność form zadowoli nawet najbardziej wymagającego małego czytelnika, który z czasem będzie w stanie recytować np. ulubione fragmenty bajki o biedroneczce. A przy tym ubawi się setnie wraz z rodzicami, bo każde z opowiadań jest zabawne! Każde też niesie jakąś ważną naukę. Choćby tę, że nieważne, czy jesteś mały, duży, silny czy słaby, jesteś wspaniały taki, jaki jesteś. I możesz pomóc innej osobie czy innemu stworzeniu w potrzebie. Albo że sprawiedliwość zawsze zwycięża, a zło zostaje pokonane.

 

Polecić warto tę książkę każdemu rodzicowi i każdemu przedszkolakowi, lubiącemu wspólne, głośne czytanie. Nie jest to tylko zbyt dobra lektura przed snem. Bawi i skłania do działania, zdecydowanie nie usypia. 

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów