Recenzja czytelnika granice.pl

Kup Teraz

Calvin i Hobbes. Rozwój nauki robi "brzdęk". Tom 6

Bill Watterson

Ocena ( 0 osoby )
Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2007-01-22
Kategoria: Komiksy
ISBN: 9788323747987
Liczba stron: 128
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: mrowka

„Rozwój nauki robi >brzdęk<” to już szósty album o przygodach Calvina i Hobbesa. Kiedy rozwój nauki robi „brzdęk”, oznacza to poważne tarapaty. Ale i świetną rozrywkę – przekonał się o tym mały Calvin, rezolutny sześciolatek. Calvin ma bujną wyobraźnię, sto pomysłów na minutę i… pluszowego tygrysa o imieniu Hobbes.

 

Calvin nie lubi chodzić do szkoły ani wstawać rano, nie cierpi pożywnego i zdrowego jedzenia, nie chce się kąpać i nie znosi swojej opiekunki, Rosalyn. Uwielbia za to się bawić. We wszystkich przygodach towarzyszy mu dzielny Hobbes. Hobbes nie jest zwyczajnym pluszakiem – kiedy nikt nie widzi, ożywa. Czasem zachowuje się jak zwierzątko (a kiedy wita Calvina wracającego ze szkoły wspaniałym tygrysim skokiem, Calvin rozumie, dlaczego ludzie częściej trzymają w domu koty), innym razem – jak opiekun lub kolega Calvina. Ale zawsze jest jego najprawdziwszym przyjacielem. Calvin miewa różne problemy. Jak sam stwierdził – „trudniej znieść rozczarowania życiowe, kiedy nie zna się żadnych brzydkich słów”. Ale antidotum na zły humor lub niepowodzenia jest bójka z ukochanym tygrysem. Sanki, wózeczek na kółkach i tekturowe pudło wystarczą do przeżywania najrozmaitszych przygód. Pudło może być – w zależności od ustawienia – transmutatorem, duplikatorem lub wehikułem czasu.

 

Calvin i Hobbes mogą się więc przenosić do jury albo podróżować w kosmos. Domek na drzewie zamienia się w miejsce spotkań Dyktatora Na Wieki i Prezydenta Pierwszego Tygrysa. Sam Calvin od czasu do czasu przebiera się za Niesamowitego Mana – postać przypominającą wszystkich komiksowych superbohaterów razem wziętych – i rozprawia się ze swoimi przeciwnikami. Nic dziwnego, że mała Zuzia Derkins, dziewczynka z sąsiedztwa, marzy o przeprowadzce, bo jej pamiętnik z dnia na dzień staje się coraz bardziej dziwaczny. Jak odbić ślad tenisówek na dolnej stronie każdej półki? Jak powinien wyglądać dom grozy bałwanów (zdecydowanie, jeden z najlepszych komiksowych pasków w tomie)? Jak brzmi aliteracyjne haiku autorstwa Calvina? Jak grać w Calvinballa? – przygody Calvina i Hobbesa są połączeniem codzienności sześciolatka i olbrzymiej dawki fantazji. Rezolutny dzieciak i mądry tygrys rozproszą nudę bez większego wysiłku. Bill Watterson stworzył postacie rozpoznawalne i budzące sympatię. Znakomita kreska (godna pozazdroszczenia jest zwłaszcza mimika bohaterów) i pomysłowość sprawiają, że Calvin i Hobbes rozśmieszą każdego. Śmiać się bowiem można nie tylko z przygód bohaterów i zawartej w komiksowych dymkach treści, ale również z samych rysunków, wykonanych mistrzowsko.

 

Dlaczego nietoperze to robale? Dlaczego rozwój nauki robi „brzdęk”? – wszystko ma swoje logiczne wytłumaczenie. A jeśli nie ma – Calvin i Hobbes je znajdą.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów