Recenzja czytelnika granice.pl

Kup Teraz

Cisza w sieci

Michal Zalewski

Ocena ( 0 osoby )
Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2005
Kategoria: Informatyczne
ISBN: 83-7361-659-4
Liczba stron: 304
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: nektrus

„Cisza w sieci” to książka napisana przez Michała Zalewskiego, człowieka, dla którego bezpieczeństwo komputerowe nie jest nauką tylko pasją. Autor od połowy lat 90. jest wybitnym i skutecznym poszukiwaczem błędów w oprogramowaniu, stworzył kilka popularnych narzędzi związanych z bezpieczeństwem. Dzięki jego doświadczeniu książka nie jest jedynie przedstawieniem suchej teorii, jak zdarza się coraz częściej w podobnych publikacjach, a stała się próbą przekazania ciekawych dla czytelnika zagadnień w niebanalny sposób.

Warto podkreślić, że ta pozycja nie dla każdego się nadaje. Jest ukierunkowana na pasjonatów zagadnień związanych z bezpieczeństwem sieci komputerowych i przeznaczona dla profesjonalistów z tej dziedziny. Książka jest w pewnym sensie odskocznią od typowego traktowania kwestii bezpieczeństwa sieci i przedstawia nieco inny obraz tego zagadnienia.

Cisza w sieci” zaczyna się od przedstawienia zagadnień odstraszających zwykłego czytelnika: prezentuje sprawy związane z elektroniką i wstępną analizą sygnałów z urządzeń, które mają posłużyć do ulepszenia generatorów liczb, czy do odczytywania tekstu, jaki użytkownik pisze na klawiaturze. Autor przedstawia technikę „mrugenlampy”. Pojawia się również algebra Boola i wiele innych zagadnień z elektroniki cyfrowej. W dalszej części książki spotykamy omówienia bezpieczeństwa sieci lokalnych i przykrych niespodzianek, czyhających na użytkownika w internecie. Zalewski pisze o technikach skanowania portów, podaje właściwe zastosowania firewalli i sposoby ich rozpoznawania oraz przedstawia wiele innych ciekawych zagadnień.

Muszę przyznać, że książkę czytałem kilkakrotnie, ponieważ jest to bardzo interesująca lektura; jak dla mnie - nawet wciągająca. Publikacja ta pozwoliła mi spojrzeć na parę aspektów mojej pracy z innego punktu widzenia: część uwag przyjąłem z uśmiechem, a niektóre - z przerażeniem i refleksją: jak mogłem zignorować tak oczywiste błędy w temacie bezpieczeństwa sieci... Ale człowiek ciągle się uczy, dzięki „Ciszy w sieci” znalezione błędy udało mi się naprawić. Książka ta jest wartościowa i warta swojej ceny. Serdecznie polecam ją osobom z branży informatycznej.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów