Recenzja czytelnika granice.pl

Kup Teraz

Dar

James Patterson Ned Rust

Ocena ( 1 osoba )
5.0
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2014-10-01
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 978-83-7885-714-3
Liczba stron: 366
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: ksiazkomania

Czarownica z Darem.

Odkąd tylko dowiedziałam się, że seria „Czarodzieje” jest przepełniona magią i tajemnicą, wiedziałam, że muszę ją przeczytać. Nie zawahałam się nawet ani chwili. Pierwszą część pochłonęłam zaledwie w jeden dzień. Drugą część – „Dar” również przeczytałam szybko, gdyż od tych książek po prostu nie można się oderwać.

„Kolejna tajemnica w tajemnicy w środku innej tajemnicy.”

Whit i Wisty po ucieczce z więzienia i szpitala muszą stawić czoło Nowemu Ładowi, a ściślej mówiąc przywódcy Nowego Ładu – Temu Który Jest Jedyny. To on pragnie zawładnąć wszystkimi mocami, a na drodze ku tej doskonałości stoi mu rodzeństwo Wszechdobrych. Wisty posiada Dar, którego tak bardzo pożąda Ten Który Jest Jedyny. Whit odkrywa w sobie nowe zdolności. Rodzeństwo odnajduje rodziców, jednak nie mogą się długo nacieszyć rodzinnym szczęściem. Do czego posunie się Ten Który Jest Jedyny by odebrać Dar? Czy Whitowi i Wisty uda się ocalić Wolne Terytorium?

Magia, tajemnica, intryga i jeszcze raz magia. „Dar” jest kontynuacją serii „Czarodzieje” i zdecydowanie trzyma poziom swojej poprzedniczki. Autorzy zadbali o każdy szczegół, by przepełnić książkę tajemnicą. Intrygi, spiski i wiele dwuznacznych rozmyślań – czasami miałam wrażenie, że już wiem co się zaraz wydarzy, że wiem, dlaczego tak się dzieje, a tu bum! Autorzy zmieniają całkiem tor wydarzeń, rozmyślań i nic do końca nie jest pewne. Pewne jest tylko, że dwójka głównych bohaterów – Wisty i Whit – przeżyje, bo to w ich osobie pisana jest książka. Ale z tą jedną wiadomą można sobie poradzić.

Bohaterowie się zmieniają. Są teraz silniejsi, pewniejsi siebie i swoich możliwości. Nie wiemy, do końca kto jest zdrajcą, a kto sprzymierzeńcem. Nie wiemy, czy to co czytamy jest iluzją stworzoną przez Tego Który Jest Jedyny, czy rzeczywistością. I za to właśnie pokochałam „Czarodziejów”. Część pierwsza, jak również „Dar” bardzo intrygują i sprawiają, że nie można przerwać czytania.

„Jeśli jest coś, czego muszę cię nauczyć, to: nigdy nie bagatelizuj ludzkiej twórczości. Muzyka, sztuki plastyczne, film, literatura, wszystko to (…) niesamowita energia. To siła życiowa.”

Każda książka powinna uczyć, w mniejszym lub większym stopniu. Myślę, że „Dar” zawiera w sobie lekcje, które zapamiętamy i będziemy się nimi kierować w życiu. Książka jest naprawdę godna polecenia. Ostatnio bardzo wkręciłam się w tematykę magii i wiem, że istnieje spora grupka czytelników, którzy uwielbiają książki o magii i czarodziejstwie. A razem z Whitem i Wisty czarów nie zabraknie.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
ksiazkomania plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-07-25, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,Recenzenckie,x52 książki 2015,

Czarownica z Darem.


Odkąd tylko dowiedziałam się, że seria ,,Czarodzieje" jest przepełniona magią i tajemnicą, wiedziałam, że muszę ją przeczytać. Nie zawahałam się nawet ani chwili. Pierwszą część pochłonęłam zaledwie w jeden dzień. Drugą część - ,,Dar" również przeczytałam szybko, gdyż od tych książek po prostu nie można się oderwać.


,,Kolejna tajemnica w tajemnicy w środku innej tajemnicy."


Whit i Wisty po ucieczce z więzienia i szpitala muszą stawić czoło Nowemu Ładowi, a ściślej mówiąc przywódcy Nowego Ładu - Temu Który Jest Jedyny. To on pragnie zawładnąć wszystkimi mocami, a na drodze ku tej doskonałości stoi mu rodzeństwo Wszechdobrych. Wisty posiada Dar, którego tak bardzo pożąda Ten Który Jest Jedyny. Whit odkrywa w sobie nowe zdolności. Rodzeństwo odnajduje rodziców, jednak nie mogą się długo nacieszyć rodzinnym szczęściem. Do czego posunie się Ten Który Jest Jedyny by odebrać Dar? Czy Whitowi i Wisty uda się ocalić Wolne Terytorium?


Magia, tajemnica, intryga i jeszcze raz magia. ,,Dar" jest kontynuacją serii ,,Czarodzieje" i zdecydowanie trzyma poziom swojej poprzedniczki. Autorzy zadbali o każdy szczegół, by przepełnić książkę tajemnicą. Intrygi, spiski i wiele dwuznacznych rozmyślań - czasami miałam wrażenie, że już wiem co się zaraz wydarzy, że wiem, dlaczego tak się dzieje, a tu bum! Autorzy zmieniają całkiem tor wydarzeń, rozmyślań i nic do końca nie jest pewne. Pewne jest tylko, że dwójka głównych bohaterów - Wisty i Whit - przeżyje, bo to w ich osobie pisana jest książka. Ale z tą jedną wiadomą można sobie poradzić.


Bohaterowie się zmieniają. Są teraz silniejsi, pewniejsi siebie i swoich możliwości. Nie wiemy, do końca kto jest zdrajcą, a kto sprzymierzeńcem. Nie wiemy, czy to co czytamy jest iluzją stworzoną przez Tego Który Jest Jedyny, czy rzeczywistością. I za to właśnie pokochałam ,,Czarodziejów". Część pierwsza, jak również ,,Dar" bardzo intrygują i sprawiają, że nie można przerwać czytania.


,,Jeśli jest coś, czego muszę cię nauczyć, to: nigdy nie bagatelizuj ludzkiej twórczości. Muzyka, sztuki plastyczne, film, literatura, wszystko to (...) niesamowita energia. To siła życiowa."


Każda książka powinna uczyć, w mniejszym lub większym stopniu. Myślę, że ,,Dar" zawiera w sobie lekcje, które zapamiętamy i będziemy się nimi kierować w życiu. Książka jest naprawdę godna polecenia. Ostatnio bardzo wkręciłam się w tematykę magii i wiem, że istnieje spora grupka czytelników, którzy uwielbiają książki o magii i czarodziejstwie. A razem z Whitem i Wisty czarów nie zabraknie.

Eli1605 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Sadu Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Dar Nieznajomy (Audiobook)
Harlan Coben
Okładka - Dar Władza miecza
Wilbur Smith
Okładka - Dar Ogród kości
Tess Gerritsen
Okładka - Dar Dziecko w czasie
Ian McEwan
Okładka - Dar Sześć lat później
Harlan Coben
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów